Pressy – mini-jack w wersji „wciskanej”

Na Kickstarterze od czasu do czasu pojawiają się ciekawe projekty, o których warto wspomnieć. Jednym z nich jest inteligenty przycisk Pressy, który montuje się w gnieździe mini-jack używanym do podłączania słuchawek do telefonu.

pressy1

Opisywany gadżet to nic innego jak przycisk, który montuje się w gnieździe mini-jack zamontowanym w tablecie czy telefonie. Niby nic takiego, a jednak Pressy na Kickstarterze już pierwszego dnia zebrał więcej pieniędzy, niż chcieli jego pomysłodawcy. Obecnie na jego koncie jest ponad 150 tysięcy, a liczono na…40 tysięcy.

Co takiego oferować ma wspomniany przycisk, że tak poważnie zainteresował ludzi z całego świata? Przede wszystkim – rzecz jasna – ułatwiać ma pracę ze smarfonem. Nie będzie działał jako kolejny przycisk blokady. Umożliwiał będzie natomiast uruchamianie latarki w smartfonie, zrobienie zdjęcia, aktywację trybu cichego.

pressy2

Funkcjonalność Pressy’ego będzie można dowolnie zmieniać przy pomocy specjalnej aplikacji. Każdy będzie więc miał możliwość dostosowania inteligentnego przycisku do własnych potrzeb.

Jeżeli spodziewacie się, że wspomniany gadżet jest przerośniętym przyciskiem, grubo się mylicie. Po zamontowaniu odstaje od urządzenia o zaledwie 0,7 mm.

Pressy wygląda całkiem ciekawie. Pytanie tylko, czy zainteresuje bardzo wielu ludzi. W końcu bardzo dużo posiadaczy nowoczesnych urządzeń słucha na swoich „cudeńkach” muzyki, a chcąc mieć inteligenty przycisk, należało będzie zrezygnować ze standardowego gniazda mini-jack.

No to jak Wam się podoba projekt? ;)

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button