Google zaprasza na konferencję. Nowy Android i Nexusy?

Firma Google od samego rana rozsyła mediom zaproszenia na swoją październikową konferencję prasową. Mimo że oficjalnie nie wiadomo, co gigant z Moutain View będzie chciał zaprezentować, wiele wskazuje na to, że już 29 października zobaczymy na własne oczy nowe smartfony z rodziny Nexus oraz…najnowszego Androida – Key Lime Pie.

Wydawać by się mogło, że koniec roku nie jest najlepszym okresem na prezentowanie nowych urządzeń czy oprogramowań. Tymczasem tylko do końca października będziemy świadkami aż trzech naprawdę nieźle zapowiadających się konferencji.

Pierwsza z nich odbędzie się 23 października. Jej organizatorem jest Apple, które najprawdopodobniej zaprezentuje iPada Mini oraz odświeżoną wersję Nowego iPada. Kolejne dwie konferencje mają odbyć się 29 października. Podczas tej organizowanej przez Microsoft zobaczymy Windowsa 8. Nie wiadomo dokładnie, co będzie tematem przewodnim spotkania z Google, które dopiero co wysłało prasie zaproszenia na medialne wydarzenie.Wiele wskazuje jednak, że w ostatni poniedziałek października wreszcie zaprezentowany zostanie nowy Android oraz smartfony z linii Nexus.

Zarówno o Key Lime Pie (Android 4.2), jak i  nowych urządzeniach z rodziny Nexusów pojawiało się ostatnio sporo plotek. Biorąc pod uwagę, że informatorzy mediów są coraz bardziej wiarygodni, wydaje się, że na konferencji Google’a nie będzie większych niespodzianek. Oczywiście, wśród internautów zdania są podzielone.

Sporo osób uważa, że firma z Mountain View będzie chciała za wszelką cenę przyćmić premierę iPada Mini i dlatego za ponad tydzień pokaże nam ulepszone tablety Nexus – będą miały one większą pamięć wbudowaną, a być może nawet pojawi się w nich moduł 3G. Cena ich miałaby być, oczywiście, atrakcyjniejsza od tych, jakie zaproponuje za swój mini-gadżet Apple.

Mimo że – delikatnie mówiąc- Google z jabłuszkową firmą nie darzą się sympatią, można wysnuć przypuszczenie, że daty wyżej wspomnianych konferencji nie zostały zaplanowane przypadkowo, a ich celem jest głównie pozostawienie w tle Windowsa 8. Jak bowiem inaczej wytłumaczyć to, że nowojorskie spotkanie z przedstawicielami giganta z Mountain View rozpocznie się w tym samym czasie, co prezentacja Microsoftu?

Oczywiście, możecie być pewni, że AppsBlog będzie trzymał rękę na pulsie, a na jego łamach znajdzie się miejsce na relacje z każdej październikowej konferencji poświęconej gadżetom technologicznym.

A oto zaproszenie Google, jakie dzisiaj zostało przekazane mediom:

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button