Gemcrafter: Puzzle Journey – łamigłówka na iOS i Androida

Co prawda w AppStore i Google Play aż roi się od łamigłówek, lecz postanowiłam dać szansę Gemcrafter: Puzzle Journey. Czy akurat Gamecrafter wniesie do świata zagadek i logicznego myślenia coś więcej? Zobaczymy…

maaa

Jeżeli Waszym pierwszym skojarzeniem po obejrzeniu screenów było ,,o nie, to znowu match 3″, to witajcie w moim świecie. Za każdym razem kiedy widzę teoretycznie nowe i odmienione produkcje ,,dopasuj 3″, dostaję nudności od samego spoglądania, bo w końcu ile można!?

Za zalogowanie się przez Facebooka gracz otrzymuje dodatkowe 75 złotych monet. Istnieje możliwość gry jako gość i z tej właśnie opcji skorzystałam. Główny bohater znalazł mapę skarbów – tego dowiadujemy się na początku. Pokonując 100 poziomów, staramy się dotrzeć do kolejnych błyskotek, które zapełnią naszą listę.

maa

Gra nie jest taką zwykłą dopasowywajką, jakie mamy wątpliwą przyjemność widywać na każdym kroku. Plansza do gry jest zwykle prawie pusta. Widnieją na niej oddalone od siebie kamienie, które połączone w potrójne zestawienia (a jakże), dają nam bonusowe punkty. Gracz musi zebrać określoną ilość fantów, bądź zmieścić się we wskazanej ilości ruchów, by móc zgarnąć złoty klucz do skrzyni.

Z każdym naszym ruchem (ruch nie musi kończyć się zbiciem kryształów), na ekranie przybywa kilka bloczków. Jest to utrudnienie, bo kierowane przez nas diamenty muszą mieć pustą ,,drogę” do dołączenia do wskazanych świecidełek. Jeżeli coś na tej drodze stanie, będziemy zmuszeni do zmiany postępowania. W konsekwencji (w najgorszym razie), przegramy ze względu na brak dostępnych ruchów.

ma

Jak zapewne się domyślacie, w grze autorstwa Playmous nie zabrakło power-upów. Do takich możemy zaliczyć kamienie, które powstały z połączenia pięciu elementów. Mają to do siebie, że są w stanie przenikać przez inne obiekty i zwiększają zarobek punktowy.

Gra na szczęście nie jest kopią znanych nam produkcji, jednak coś mi z tyłu głowy świta, że coś podobnego już widziałam. Mniejsza z tym – zabawa jest na poziomie i warto się z nią zapoznać.

Pobierz w AppStore, bądź w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button