Gazeta Wyborcza już dostępna na iPadach

Na iPady powstało już sporo aplikacji, dzięki którym możemy kupować elektroniczne wydania najpopularniejszych polskich czasopism zarówno tych codziennych, jak i publikowanych raz na tydzień bądź miesiąc. Wśród nowoczesnych gazet jeszcze do niedawna brakowało poczytnej Gazety Wyborczej. Na szczęście, Agora wreszcie zdecydowała się wypuścić swój flagowy produkt w formie przeznaczonej na iTablety. Jesteście ciekawi, jak czyta się GW XXI-wieku? W takim razie zapraszamy do lektury tego wpisu.

Wraz z pojawieniem się internetu w każdym domu spadły liczby sprzedawanych gazet w formie papierowej. Spadek ten nie był jednak bardzo drastyczny, gdyż cały czas można było znaleźć osoby, które mówiły, że lubią czytać poza domem, na świeżym powietrzu, a tam komputera zabrać nie mogą.

Gdy jednak w naszych kieszeniach zagościły smartfony, a później zaprezentowany został światu tablet, nie było już mowy o tym, by ludzie woleli wydawać 2 złote na gazetę, skoro mogą takie same informacje znaleźć w sieci. Technologiczna rewolucja znów dała więc się we znaki wydawcom czasopism. Przykład Gazety Wyborczej pokazuje jednak, że branża tradycyjnej prasy jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa i cały czas zamierza walczyć o klientów – również i tych nowoczesnych.

Najbardziej popularna gazeta codzienna w formie elektronicznej prezentuje się bardzo dobrze. Zdjęcia przy artykułach są wyraźne, a i z powiększeniem samego tekstu też nie ma większego problemu. Co ciekawe, możemy sobie każdą informację przeczytać tak, jak została przedstawiona w gazecie bądź otworzyć ją w nowym oknie. Jest to, według nas, bardzo dobre rozwiązanie.

Jeśli chodzi o przewijanie stron, to odbywa się ono za pomocą gestów znanych już z czytników książek bądź innych periodyków. Muśnięciem palcem w jedną ze stron powoduje więc zmianę strony, natomiast „uszczypnięcie” pozwala nam przybliżyć tekst do dowolnych rozmiarów (oczywiście, pewne granice są ;)).

Niestety, w GW na iPada brakuje funkcji zakładki, co oznacza, że nie możemy sobie w żaden sposób zaznaczyć miejsca, w którym zakończyliśmy ostatnio lekturę. Biorąc jednak pod uwagę, że opisujemy świeżą aplikację, mamy nadzieję, iż będzie ona jeszcze dopracowywana.

Jeżeli lubicie czytać gazety codzienne, a jesteście posiadaczami iPada, na pewno powinniście pobrać z AppStore Gazetę Wyborczą. Szczególnie, że po pierwszym tygodniu użytkowania programu dostajecie szansę  zwrotu wpłaconej kwoty (6,99€) na miesięczną prenumeratę (w chwili obecnej nie ma możliwości kupowania pojedynczych numerów gazety).

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button