GameKid – zeszytowy Mario

Nie nudzą Was platformówki łudząco przypominające klasycznego Mario Brosa? W takim razie na pewno nie będziecie zawiedzeni apką o nazwie GameKid, w której przychodzi graczowi przeżyć niezapomnianą przygodę w świecie usytuowanym w… szkolnym zeszycie.

Główny bohater GameKid na imię ma Androkid. Pewnego dnia na jego oczach zostaje porwana księżniczka. Jako że wspomniany gość jest po uszy zakochany w córce króla, postanawia pomóc jej uciec spod szponów złej postaci zwanej Scribble King. Czy uda mu się zrealizować zadanie zależy – rzecz jasna – tylko i wyłącznie od nas. Niech nie zwiedzie Was oprawa graficzna gry – poziom trudności wcale nie jest dziecinnie niski.

Twórcy GameKid przygotowali 20 leveli do przejścia. W każdym z nich musimy unikać podwładnych Scribble Kinga, skakać po platformach, zbierać bonusiki w postaci rysunkowych, złotych monet, a także… używać bomb ułatwiających nam rozprawianie się z wrogami.  Wspomniane platformy bardzo często mają w sobie znaki zapytania, jak to miało miejsce w Mario Bros. Luki pomiędzy platformami wypełnione są natomiast kolcami, z którymi kontakt kończy się śmiercią.

Oprawa audiowizualna GameKid jest jedyna w swoim rodzaju. Początkowo wydawało mi się, że nie przypadnie mi do gustu zeszytowy klimat gry. Myliłem się co do tego. I to bardzo. Niemal od pierwszego uruchomienia można zakochać się w Androkidzie i krainie, po której chodzi. Szczególnie zadowoleni powinni być miłośnicy klasycznych platformówek.

GameKid do pobrania za darmo w AppStore

Ocena Appsblog.pl: 7/10

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button