Fortis – gotowi na strzelanie samolotem w starym stylu?

Niegdyś swego czasu popularne były na konsolach video produkcje, w których sterowało się samolotem po statycznej planszy, a zadaniem gracza było niszczenie wszystkiego, co poruszało się wokół niego w wirtualnym świecie. Jeżeli tęsknicie za grami tego typu, Waszą uwagę przykuć powinna aplikacja Fortis, którą można pobrać z AppStore.

Tak, jak wspomnieliśmy we wstępie, rozgrywka w Fortis przypomina stare gry, w których w głównej mierze chodziło o to, by za pomocą sterowanego samolotu zniszczyć wszystko, co się wokół niego porusza. Nie wydaje się to niczym wymagającym, ale potrafi zająć dobrą chwilę. Szczególnie, jeśli spędziło się lata młodości, grając w tego typu produkcje na zasłużonych konsolach, takich jak, na przykład, Amiga.

Mobilna produkcja studia Encore Games oferuje nam 36 leveli osadzonych w 3 rozdziałach. Liczba ta może nie brzmi imponująco, ale możecie wierzyć nam na słowo, że pozwala nam na spędzenie nad grą dobrych kilku godzin. Szczególnie, że po przejściu każdej planszy możemy sobie ulepszyć nasz arsenał dzięki specjalnemu sklepikowi, co tylko jeszcze bardziej wciąga nas w wir wirtualnej przygody.

Niestety, ubolewamy nad tym, że poza budzącą wspomnienia rozgrywką i wystarczają ilością dostępnych poziomów, Fortis nie oferuje w zasadzie nic więcej, co można by było uznać za jego zaletę. No może jeszcze pochwalić można w pewnym sensie dość przyjemną dla ucha oprawę audio, która zupełnie nie współgra z niezachęcająco wyglądającą grafiką zastosowaną w grze.

Na koniec wspomnieć warto jeszcze o tym, że gra z tego wpisu dostępna jest w AppStore w trzech wersjach językowych, w tym polskiej. Jest to w sumie drobiazg, ale z pewnością, drobiazg miły, szczególnie dla nas,to jest  graczy, którzy rzadko mogą pograć w aplikację w rodzimym języku.

Fortis pobierzecie za 0,99$. Czy warto? Jeżeli jesteście miłośnikami różnego rodzaju strzelanek, to jak najbardziej tak!

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button