Flick Champions World Edition – kwadratowe igrzyska

Jeżeli oglądając zmagania olimpijczyków w Londynie poczuliście nieodpartą ochotę pogrania w jakąś sportową produkcję na Waszym urządzeniu, znaleźliśmy coś w sam raz dla Was. Flick Champions World Edition to gra znanego i cenionego studia Chillingo, dzięki której otrzymacie możliwość uczestnictwa w wirtualnych igrzyskach w świecie pełnym kwadratowych, sympatycznie wyglądających, ludzików.

W ostatnim czasie na łamach naszego blogu pisaliśmy Wam już o kilku grach sportowych związanych z igrzyskami olimpijskimi. Szczerze powiedziawszy, myśleliśmy, że w czasie tegorocznej olimpiady w Londynie nic ciekawego w AppStore już nie znajdziemy. Okazało się, iż byliśmy w sporym błędzie, a odkryta przez nas ostatnio sportowa produkcja okazała się naprawdę bardzo dobra.

Tak, jak już Wam wspomnieliśmy, Flick Champions World Edition zostało stworzone przez Chillingo. Instalując tę grę spodziewaliśmy się zatem, że będziemy mieli do czynienia z dobrze wykonaną produkcją. I, rzeczywiście, nie zawiedliśmy się. Kwadratowa oprawa graficzna wygląda oryginalnie, a jednocześnie dobrze się prezentuje. Nieco gorzej wygląda sprawa związana z efektami dźwiękowymi, choć i one – jak na grę sportową – są całkiem niezłe.

Oczywiście, aplikacja z tego wpisu nie przypadła nam do gustu tylko od strony audiowizualnej. Sportowa produkcja Chillingo spodobała nam też dlatego, że oferuje rozgrywkę nieco inną od swoich olimpijskich konkurentek. Mowa tu przede wszystkim o konkurencjach, czyli piłce ręcznej, siatkówce, kajakarstwie bądź rzucie młotem, które można znaleźć w Flick Champions World Edition, a których na próżno szukać w innych produkcjach oferowanych w AppStore.

Warto napisać również, że w grze ciekawie rozwiązane zostało sterowanie. Do naszej dyspozycji nie zostaje bowiem oddana żadna wirtualna konsolka, a wszystkie czynności wykonujemy jedynie, rysując odpowiednie gesty na ekranie. Dzięki temu można z aplikacji bez problemu korzystać na iPhone’ach.

Dodatkowego smaczku rozgrywce w Flick Champions World Edition dodaje możliwość gry wieloosobowej. Ciekawie wygląda też system wyzwań, który aktualizowany jest każdego dnia i pozwala nam mierzyć się z ludźmi z całego świata. Niestety, w chwili obecnej Polska nie znajduje się w czołówce klasyfikacji medalowej gry. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by ten stan rzeczy zmienił się za kilkanaście dni, prawda? ;).

Olimpijską grę od Chillingo pobierzecie z AppStore za jedyne 0,79€. Czy warto? Jeżeli lubicie sport, to na pewno tak!

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button