Fix the Factory – Lego w łamigłówce o tematyce robotów

Fix the Factory to gra logiczna autorstwa Lego Group. Do tej pory przyzwyczajeni byliśmy do faktu, że Lego proponuje w większości dynamiczne gry zręcznościowe. Tym razem jest inaczej. Żeby zbliżyć się odrobinę do świata robotów, gracz stara się sterować zaawansowanym zlepkiem elektroniki w celu otwarcia drzwi do następnego portalu.

W każdym z poziomów (a tych jest dokładnie 24), mamy do pokonania pewną drogę. Robot ustawia się w danym miejscu i nie rusza się na krok, póki sami za niego nie zadecydujemy. Zawsze misja jest taka sama – przejście do kolejnego portalu i zebranie najlepiej trzech gwiazdek.

Sterowanie samo w sobie jest proste, chociaż w praktyce okazuje się być bardzo skomplikowane. Gracz dysponuje pewną ilości kwadratowych ikonek z różnymi symbolami. Musi w taki sposób poustawiać kolejne guziki, by robot po uruchomieniu przycisku ,,play”, wykonał wszystkie zadania bez zatrzymywania się i wpadania w przepaści.

To wyjątkowo skomplikowane szczególnie w dalszych poziomach, kiedy do przejścia jest kilkadziesiąt bloczków, a zawodnik musi w wyobraźni opracować moment obrotu robota, ilość kroków naprzód, podnoszenie specjalnych fantów i upuszczanie ich po przebyciu wyznaczonej trasy.

Na szczęście autorzy nie ograniczyli nas ilością żyć. Możemy bawić się do woli, odpalając ,,play” i pauzując, wstawiając pomiędzy wskazane już ikonki dodatkowe bloczki.

Cała zabawa jest bardzo przyjemna i wymaga poruszenia mózgiem o 180 stopni. Polecam ją wszystkim fanom łamigłówek :)

Pobierz w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button