Firefox 10 już dostępny dla urządzeń z Androidem

Mozilla poinformowała wczoraj o tym, że w Android Markecie można już znaleźć najnowszą wersję Firefoxa. Niestety, po przetestowaniu 10. już edycji popularnej przeglądarki internetowej, po raz kolejny już doszliśmy do wniosku, że program z ognistym lisem póki co nie może konkurować na smartfonach z Operą Mobile czy Dolphin Browserem. Słusznie? Przeczytajcie sami nasz wpis i odpowiedzcie sobie na to pytanie.

O ile komputerowa wersja Firefoxa uznawana jest od dłuższego czasu za jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszych, aplikacji internetowych na świecie, o tyle jej androidowy odpowiednik nie jest już tak chwalony i ceniony przez użytkowników.

Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na to, że lubi się często zawieszać, a praca w niej jest naprawdę męcząca, szczególnie, gdy nie dysponujemy wysokobudżetowym sprzętem z wydajnym procesorem i dużą ilością pamięci RAM.

Gdy instalowaliśmy na naszym sprzęcie Firefoxa 10 mieliśmy nadzieję, że Mozilla poradziła już sobie z problemem wolnego działania i odmawiania posłuszeństwa. Niestety, bardzo się zawiedliśmy, bo tak naprawdę w najnowszej wersji ognistej przeglądarki niewiele się zmieniło, a jej działanie wciąż pozostawia wiele do życzenia.

Kolejnym mankamentem, którego nie udało się naprawić w „Dziesiątce”, jest brak odpowiedniej wtyczki pozwalającej nam na wyświetlanie stron internetowych we Flashu, których w sieci jest sporo.

Oczywiście w Firefoxie 10 nie wszystko zostało po staremu. Dodano na przykład wsparcie akceleracji warstw w OpenGL ES oraz usprawniono działanie funkcji Sync pozwalającej nam na współpracę przeglądarki mobilnej z tą zainstalowaną na naszym komputerze stacjonarnym.

Mimo wszystko uważamy, że androidowy Firefox wciąż nie ma szans w pojedynkach z mobilną Operą czy Dolphin Browserem. A co na to Mozilla? Zapowiada, że wkrótce naprawi wady w swoim flagowym produkcie i będziemy w nim mogli oglądać strony we Flashu bez jakiegokolwiek zawieszania. Wierzycie w to? Bo my raczej nie, szczególnie po kilku wcześniejszych już deklaracjach tego typu.

Tych wszystkich, co chcą przetestować Firefoxa 10 zapraszamy do Android Marketu. Aplikacja jest oczywiście bezpłatna.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button