Firefox 10 już dostępny dla urządzeń z Androidem

Mozilla poinformowała wczoraj o tym, że w Android Markecie można już znaleźć najnowszą wersję Firefoxa. Niestety, po przetestowaniu 10. już edycji popularnej przeglądarki internetowej, po raz kolejny już doszliśmy do wniosku, że program z ognistym lisem póki co nie może konkurować na smartfonach z Operą Mobile czy Dolphin Browserem. Słusznie? Przeczytajcie sami nasz wpis i odpowiedzcie sobie na to pytanie.

O ile komputerowa wersja Firefoxa uznawana jest od dłuższego czasu za jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszych, aplikacji internetowych na świecie, o tyle jej androidowy odpowiednik nie jest już tak chwalony i ceniony przez użytkowników.

Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na to, że lubi się często zawieszać, a praca w niej jest naprawdę męcząca, szczególnie, gdy nie dysponujemy wysokobudżetowym sprzętem z wydajnym procesorem i dużą ilością pamięci RAM.

Gdy instalowaliśmy na naszym sprzęcie Firefoxa 10 mieliśmy nadzieję, że Mozilla poradziła już sobie z problemem wolnego działania i odmawiania posłuszeństwa. Niestety, bardzo się zawiedliśmy, bo tak naprawdę w najnowszej wersji ognistej przeglądarki niewiele się zmieniło, a jej działanie wciąż pozostawia wiele do życzenia.

Kolejnym mankamentem, którego nie udało się naprawić w „Dziesiątce”, jest brak odpowiedniej wtyczki pozwalającej nam na wyświetlanie stron internetowych we Flashu, których w sieci jest sporo.

Oczywiście w Firefoxie 10 nie wszystko zostało po staremu. Dodano na przykład wsparcie akceleracji warstw w OpenGL ES oraz usprawniono działanie funkcji Sync pozwalającej nam na współpracę przeglądarki mobilnej z tą zainstalowaną na naszym komputerze stacjonarnym.

Mimo wszystko uważamy, że androidowy Firefox wciąż nie ma szans w pojedynkach z mobilną Operą czy Dolphin Browserem. A co na to Mozilla? Zapowiada, że wkrótce naprawi wady w swoim flagowym produkcie i będziemy w nim mogli oglądać strony we Flashu bez jakiegokolwiek zawieszania. Wierzycie w to? Bo my raczej nie, szczególnie po kilku wcześniejszych już deklaracjach tego typu.

Tych wszystkich, co chcą przetestować Firefoxa 10 zapraszamy do Android Marketu. Aplikacja jest oczywiście bezpłatna.

Tags

Zakłady bukmacherskie

Back to top button
Close