Roboto – sympatyczna platformówka od Fenix Fire

Roboto to dość specyficzna gra platformowa, która przez wiele osób uważana jest za jedną z najlepszych produkcji tego typu dostępnych na urządzenia mobilne. Twór studia Fenix Fire uraczył swoją oryginalnością już wiele ludzi na całym świecie, lecz czy spodoba się on również i Tobie? Przeczytaj nasz opis i sam odpowiedz sobie na to pytanie.

Dlaczego napisaliśmy o grze Roboto, że jest ona oryginalna? Przede wszystkim ze względu na to, iż nie sterujemy w niej (jak to ma miejsce w większości platformówek) człowiekiem bądź zwierzęciem, a sympatycznie wyglądającym robotem. Nie zbieramy w niej też złotych monet, które zostały zastąpione w opisywanej przez nas aplikacji iście pasującymi do mechanicznego klimatu kołami zębatymi.

Ogólnie zasady gry wyglądają następująco: wcielamy się we wspomnianego już przez nas chwilę wcześniej robota latającego na swego rodzaju odrzutowej deskorolce . Naszym zadaniem jest omijanie wszelkiego rodzaju przeszkód czyhających na naszego bohatera oraz zbieranie złotych części mechanicznych.

Jeżeli uda nam się zrealizować cel, przechodzimy do kolejnego poziomu. I tutaj warto się zatrzymać, bo leveli w Roboto jest naprawdę sporo, a każdy z nich prezentuje się bardzo dobrze pod względem graficznym oraz zawiera różnego rodzaju utrudnienia.

Na uwagę w produkcji studia Fenix Fire zasługują także bez wątpienia efekty dźwiękowe i muzyka w tle, która spodoba się każdemu fanowi mocnego brzmienia.

Pisząc o Roboto nie można też nie wspomnieć o sporej ilości ulepszeń dla naszego bohatera-robota. W trakcie rozgrywki udało nam się zdobyć m.in.  przyspieszenie i niezwykle ciekawy zmiennik grawitacji. Producent informuje jednak, że w trakcie rozgrywki główna postać może zmodyfikować się na jeszcze wiele innych sposobów.

Gra Roboto dostępna jest w Android Markecie i AppStore. Istnieje możliwość zakupienia pełnej wersji gry, a także pobrania bezpłatnej wersji „Lite”.

 

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button