Fairway Solitaire – pasjans, jakich w AppStore mało

Wirtualnego pasjansa lubią układać niemal wszyscy pracownicy wszelkiego rodzaju urzędów. Oni jednak nie mają wyjścia i mogą korzystać jedynie z tych gier, które mają zainstalowane na Windowsie. Wy natomiast macie wybór i możecie na swojego iPhone’a zainstalować co tylko chcecie. A jeśli akurat poszukujecie pasjansa, to znaleźliśmy dla Was coś oryginalnego – Fairway Solitaire.

Gdy po raz pierwszy dostrzegliśmy Fairway Solitaire i zobaczyliśmy, iż łączy on ze sobą grę w pasjansa z golfem, pomyśleliśmy, że w studiu Big Fish Games pracują jacyś wariaci, którzy wymyślą produkcje nie mające szans na sukces. Ostatecznie okazało się, że zbyt pochopnie oceniliśmy opisywaną w tym wpisie aplikację, bo – możecie wierzyć nam na słowo – naprawdę można  grę w karty połączyć ze sportem Tigera Woodsa i jest to niezwykle interesujące połączenie.

Głównym bohaterem Fairway Solitaire jest sympatycznie wyglądający świstak, który jest uczestnikiem turnieju golfowego. Nasz zwierzak, żeby wygrać, nie może jednak tylko celnie trafiać do dołka. A to dlatego, że aby wykonać jakikolwiek ruch kijem, musi najpierw ułożyć pasjansa. To znaczy, właściwie to tego pasjansa musimy ułożyć my, czyli gracze.

W produkcji Big Fish Games występują nie tylko standardowe karty, bowiem od czasu do czasu napotykamy także na karty symbolizujące golfowe przeszkody, takie jak, wodę czy piasek. Oczywiście, owych kart nie możemy ruszać aż do momentu, w którym uda nam się zdobyć narzędzie odblokowujące (swego rodzaju kartę specjalną).

Warto wspomnieć o jeszcze jednym utrudnieniu. Otóż naszą karcianą zabawę musimy ukończyć w wymaganej ilości ruchów. Widzicie więc, że ułożenie pasjansa w Fairway Solitaire do łatwych nie należy. Na szczęście, producenci przygotowali tutorial, który przejrzyście wyjaśnia zasady gry.

Fairway Solitaire dostępne jest w AppStore za darmo zarówno w wersji na iPhone’a , jak i iPada. Bez mikropłatności długo jednak samą grą się nie nacieszycie.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button