Euro Ball – dobra piłkarska gra

Podczas Euro 2012 staraliśmy się pisać Wam o wszelkich godnych uwagi grach i programach związanych z piłką nożną. Jeszcze do niedawna wydawało nam się, że dobrze spełniliśmy swój obowiązek. Tymczasem ostatnio w nasze ręce wpadła produkcja Euro Ball i wówczas zrozumieliśmy, że jeszcze nie wszystkie najlepsze gry piłkarskie miały swoje pięć minut na AppsBlogu.

Sportowa propozycja od poznańskiego studia Synergy-IT nie jest typowym przedstawicielem swojego gatunku. Nie znajdziecie w niej ani wirtualnych piłkarzy przypominających prawdziwych, ani też nie będziecie mogli wykonać w niej żadnego stałego fragmentu gry. W opisywanej przez nas aplikacji wszystko sprowadza się bowiem do rozgrywki swego rodzaju kapsli ubranych w narodowe flagi wybranego przez nas kraju. Nie oznacza to jednak, że gra nie jest godna uwagi.

Do wyboru mamy dwa tryby gry – Single Player oraz Multiplayer (na jednym urządzeniu, nie poprzez sieć). W każdym z nich możemy wybrać jedną z szesnastu drużyn złożonych z czterech kółeczek/kapselków (jak zwał, tak zwał – wiadomo o co chodzi ;)). Co ciekawe, autorzy produkcji dają nam możliwość zmiany ustawienia naszego zespołu, którym, nawiasem mówiąc, w trakcie rozgrywki możemy poruszać jedynie w określony sposób (nie można poruszać się w lewo i w prawo, a jedynie górę i dół).

Jeśli chodzi o sam mecz, to w Euro Ball trwa on 90 sekund. Początkowo możecie odnosić wiele porażek, ale z biegiem czasu dochodzi się do wprawy, a wówczas można nawet reprezentacją Polski wysyłać do domu Hiszpanów, Włochów czy Niemców.

To, na co szczególnie zwróciliśmy uwagę podczas testu aplikacji z tego wpisu, to jej oprawa audiowizualna. Sama grafika prezentuje się od samego początku bardzo ładnie zarówno na telefonie, jak i tablecie. Ciekawie zostały wykonane także efekty dźwiękowe, które naprawdę potrafią oddać klimat stadionu piłkarskiego i sprawić wiele frajdy, szczególnie, gdy gramy z jakimś znajomym.

Euro Ball pobierzecie z Google Play zupełnie za darmo. Gorzej mają użytkownicy iOS-a, gdyż oni za piłkarską produkcję Synergy-IT zapłacić muszą w AppStore niecałego dolara.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button