DroidTester – gdy trzeba przetestować sprzęt

droidteterW każdym nowym smartfonie znajdziemy szereg czujników, który dba o to, żeby dostarczać nam rozrywki w trakcie gier lub reagować odpowiednio na czynniki zewnętrzne, w tym nasze zachowanie. Gdy mamy czujniki, to nie musimy tego robić ręcznie, bo zrobi to za nas telefon. Na przykład obrócenie się ekranu, które to odbywa się za pomocą kilku czujników przyśpieszenia oraz położenia.

Droid Tester jest aplikacją, która sprawdzi działanie każdego sensora, który znajdziemy w naszym aparacie. Większość instalować aplikację będzie tylko dlatego, żeby sprawdzić sobie jak to wygląda, jak to działa. Zastosowaniem tej aplikacji jest jednak sprawdzenie, czy wszystko działa odpowiednio w momencie, gdy podejrzewamy, że nie wszystko jest ok. Wtedy to możemy wykluczyć działanie warstwy sprzętowej, a zrzucić wszystkie kłopoty na system.

Przy uruchomieniu dostajemy zestaw informacji o naszym procesorze, systemie operacyjnym oraz producencie telefonu. Do góry mamy jednak menu, z którego wybieramy poszczególne czujniki do testów. Niestety można było pokusić się w tym miejscu o to, żeby pokazywać na liście tylko te sensory, które znajdziemy w naszym urządzeniu. Teraz należy przebijać się przez całą listę aż trafimy na te, które mamy.

Aplikacja przedstawia dane w bardzo sensowny sposób. Na samym dole mamy dane bezpośrednio z czujnika, liczbowe. Powyżej znajdziemy ich reprezentację graficzną, która za każdym razem bardzo przyjemnie odzwierciedla to, co powinno się tam znaleźć.

Ocena 8/10 za przyjemny, prosty interfejs oraz dużą dawkę informacji.

Za darmo w Google Play oraz za 3zł w wersji pełnej, której dodano testy mikrofonu oraz LCD.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button