DriveOFF – automatyczne wyłączanie powiadomień dla kierowców

Dla tych, co podczas jazdy samochodem bardzo często rozpraszani są przez dźwięk dzwonka w smartfonie, firma Esure przygotowała ciekawą aplikację mobilną – DriveOFF. Służy ona przede wszystkim do wyłączania głośnych powiadomień, jednak działa inaczej niż inne narzędzia tego typu.

DriveOFF powstało na zlecenie firmy ubezpieczeniowej. Głównym zadaniem tego programu jest automatycznie wyłączanie dźwięków powiadomień w telefonie. Jego działanie ma sprawić, że na drogach będzie mniej wypadków spowodowanych przez nowoczesne urządzenia telekomunikacyjne. Kto wie, może za jakiś czas nieco bardziej zmodyfikowana wersja tego typu narzędzia będzie standardem w telefonach?

Zasada działania opisywanej aplikacji jest prosta. Mobilny produkt Esure potrafi sprawdzić, z jaką prędkością się poruszamy. Jeżeli wyczuje, że przemieszczamy się powyżej 16 km/h (czyli rowerzyści też się załapią ;)), automatycznie wyciszy każdy dźwięk w naszym urządzeniu.

Poza samą funkcją wyłączania dźwięków, program wyposażony też został w mechanizm dezaktywowania powiadomień na ekranie. Dzięki temu kierowcy prowadzącego samochód nie tylko nie będzie w stanie rozproszyć dźwięk, lecz również świecący telefon, dający do zrozumienia, że ktoś próbuje się z nim skontaktować.

Interfejs aplikacji został uproszczony do minimum. Mimo że jest on w pełni anglojęzyczny, poradzić sobie z nim powinien dosłownie każdy. Nie ma bowiem w DriveOFF żadnych zaawansowanych opcji czy zagmatwanych funkcji. Jest jedynie wybór obrazu, który pojawi się na ekranie, gdy program się włączy. I nic poza tym.

Pomysł na program na pewno jest całkiem ciekawy, lecz niekoniecznie praktyczny. Jeżeli, na przykład, jeździmy z dziećmi, nie będą one mogły przez niego zająć się grami na naszym telefonie, podczas gdy my będziemy prowadzić. Poza tym, aplikacja może zacząć denerwować, gdy, na przykład, wsiądziemy w pojazd, którym nie  kierujemy (autobusy miejskie, pociągi itp.).

Jeżeli jesteście ciekawi, jak w praktyce spisuje się DriveOFF, zapraszamy do odwiedzenia Google Play, skąd można pobrać tę aplikację zupełnie za darmo.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button