One Epic Knight – czas na rycerską przygodę pełną niebezpieczeństw

Nie wszystkie gry z dzielnymi rycerzami w roli głównej muszą zawierać miłosny wątek związany z piękną księżniczką. Gra One Epic Knight udowadnia bowiem, że można świetnie się bawić także biegnąc przed siebie wirtualnym wojownikiem bez większego powodu.

W One Epic Knight przychodzi graczowi wcielić się w postać uzbrojonego rycerza, który – do końca nie wiedzieć czemu – biegnie przed siebie po różnego rodzaju ciemnych zakamarkach zamku. Gdyby nie fakt, iż w produkcie Simutronics można znaleźć kilka całkiem świeżych pomysłów,  z całą pewnością nazwalibyśmy go typowym runnerem, jakich w AppStore jest całe mnóstwo.

Każda plansza w grze składa się z tunelu, przez który biegniemy, oraz różnego rodzaju przeszkód, mających powstrzymać naszego bohatera przed pobijaniem kolejnych rekordów odległości. Aby nie pozbawić rycerza życia, musimy używać dostępnych na wirtualnej konsoli przycisków, czyli przede wszystkim skakać, ślizgać się i używać broni.

Wyposażenie postaci (w tym także eliksiry przyspieszające) ulepszać można dzięki złotym monetom zdobywanym podczas gry. Dzięki temu, po pierwsze, gra się szybko nie nudzi, a po drugie – wreszcie mamy w runnerze świadomość, że zbierane w nim błyskotki do czegoś się przydadzą, a nie tylko zamieszczone zostały „dla zasady”.

Oprawa graficzna w One Epic Knight nie prezentuje się najgorzej. Wprawdzie nie należy do najładniejszych, a nawet można by powiedzieć, że jest wręcz „kanciasta”, jednak podczas gry za bardzo to nie przeszkadza w odczuwaniu frajdy z biegania postacią rodem ze średniowiecza.

Warto wspomnieć, iż w aplikacji istnieje możliwość skorzystania z kilkunastu mikropłatności. Jeżeli jednak zakaszemy rękawy i weźmiemy się do pracy, nie będziemy musieli w ogóle na nie patrzeć, gdyż najlepszy możliwy ekwipunek można zdobyć bez pomocy jakichkolwiek dodatkowych zastrzyków wirtualnej gotówki.

One Epic Knight pobrać można z AppStore. Gra jest darmowa, tak więc nie pozostaje nam nic innego jak Wam ją polecić i życzyć powodzenia w wirtualnej rycerskiej wyprawie.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button