Dream:ON – koniec z koszmarami sennymi

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, co byście zrobili, gdybyście mogli w pełni kontrolować własne sny? Jeżeli tak, to z pewnością ucieszy Was wiadomość, że w AppStore jakiś czas temu została opublikowana aplikacja „Dream: ON”, dzięki której – jak zapewnia jej autor – będziecie mogli śnić tylko i wyłącznie o tym, co chcecie.

Jeśli myślicie, że opisywane w tym wpisie narzędzie to kolejny twór szalonych programistów, to grubo się mylicie. Otóż „Dream: ON” powstało we współpracy twórców programów mobilnych z profesorem Richardem Wisemanem (w wolnej chwili sprawdźcie jego profil na portalu Twitter), który wykłada na Uniwersytecie w Hertfordshire. Można więc śmiało stwierdzić, że mamy tutaj do czynienia z czysto naukowym projektem, który powstał z myślą o wszystkich tych, którzy chcieliby mieć wpływ na to, o czym śnią każdej nocy.

Zasada działania programu „Dream: ON” jest raczej nieskomplikowana. Przed pójściem spać ustawiamy specjalny dźwięk, a następnie kładziemy telefon pod poduszkę. Gdy aplikacja wyczuje, że już zasnęliśmy (przestajemy się wówczas ruszać), uruchomi się wybrany przez nas wcześniej dzwonek, który ma za zadanie pobudzenie naszego umysłu.

Jak twierdzi Wiseman, wybierając szum morza, przeniesiemy się we śnie na plażę. Gdy natomiast zdecydujemy się na dźwięk miejskiego gwaru, szybko we śnie przetransportujemy się do ogromnej metropolii. Choć brzmi to dość niewiarygodnie, w internecie można znaleźć grupkę osób, na którą aplikacja uznanego profesora faktycznie działa. Czy Wy również będziecie mieli okazję dołączyć do tej grupy? O tym przekonacie się dopiero po pobraniu „Dream: ON”.

Na koniec jeszcze jedna uwaga: efekty dźwiękowe wydawane przez opisywaną aplikację w nocy wydają się dość głośne. Jeśli więc nie macie wyrozumiałych partnerów albo po prostu nie mieszkacie w domu sami – musicie raczej zapomnieć o korzystaniu z programu wymyślonego przez profesora Wisemana.

„Dream: ON” dostępny jest za darmo w AppStore.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button