Draw Line: Classic – połamania głów!

Gierki logiczne mają to do siebie, że pobudzają myślenie. W Draw Line: Classic co do tego nie ma nawet najmniejszych wątpliwości. Kiedy przyjdzie Wam łączyć kropki z wykorzystaniem całego pustego miejsca na planszy, będziecie mieć totalny mózgotrzep. W produkcji BitMango możliwości są praktycznie nieskończone. Dysponujecie tysiącami leveli – podejmiecie wyzwanie?

Przede wszystkim zacznijcie od oprawy graficznej. Wasz wzrok może się zmęczyć po kilkunastu minutach patrzenia w kolorowy ekran. Twórcy gry proponują układ czarny, bądź biały. Mnie wygodniej gra się na czarnym tle, bo kontrast jest mniejszy i oczy nie męczą się aż tak szybko.

Do wyboru macie kilka układów: 5×5, 6×6, 7×7, 8×8, 9×9, 10×10. Jeżeli te cyferki dla Was nic nie znaczą, postaram się Wam wytłumaczyć o co chodzi. 5×5 to wielkość planszy – pięć kratek na pięć kratek – jest to najlepsza opcja dla początkujących. Zgodnie z tym, co wcześniej napisałam, podczas gry musicie zapełnić wszystkie kratki. Kombinacje wężyków więc musza obejmować nie tylko połączenie odpowiednich kolorów, ale także obszar poza nimi.

Zaczynacie od koloru, dla którego widzicie najprostszą drogę. Pamiętajcie, że linie nie mogą się krzyżować. Jeżeli tak się stanie, poprzednia kombinacja zniknie a na jej miejscu pojawi się ta wykonana przed chwilą. Sęk w tym, że należy połączyć wszystkie kropki i wykorzystać do tego całe miejsce na ekranie.

Właśnie z tego powodu poleciłam Wam plansze 5×5. Jeżeli weźmiecie pod uwagę na przykład 10×10, wężyki, jakie będziecie tworzyć, będą musiały być bardzo pokręcone i nie wiem czy ktokolwiek podoła takiemu zadaniu na samym początku. Na planszy 5×5 macie 150 leveli do przejścia – dużo? Owszem! W końcu musicie się porządnie przygotować do kolejnych – większych pól.

Na pasku zawsze dysponujecie przyciskiem pomocy. Jeżeli utknęliście i nie wiecie, co zrobić dalej, możecie skorzystać z hinta. Pamiętajcie jednak, że pomoc jest ograniczona. Jeżeli wyczerpiecie wszystkie podpowiedzi, niestety – będziecie już zdani tyko na siebie, bądź na zakupy za prawdziwe pieniądze.

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button