Dodonpachi Maximum – mobilna wersja starej strzelanki tylko na Windows’a

Moda na old school trwa w najlepsze w środowisku nowoczesnych technologii, o czym można przekonać się, chociażby, przeglądając gry dostępne w sklepach internetowych z mobilnymi aplikacjami na smartfony. Z naszych dotychczasowych recenzji remake’ów popularnych niegdyś produkcji wynika jasno, iż to systemy iOS i Android są najchętniej wybierane przez studia produkujące gry. Nie oznacza to, oczywiście, że Windows Phone jest całkowicie ignorowany, bowiem w Marketplace również można trafić czasem na dość dobrego „odgrzewanego kotleta”, takiego jak, na przykład, Dodonpachi Maximum.

Strzelankę zatytułowaną Dodonpachi Maximum być może nie wszyscy z Was skojarzą od razu, gdyż produkcja ta weszła na rynek w 1997 roku, a w naszym kraju nie była aż tak popularna jak, między innymi, w Japonii, gdzie dosłownie każdy przynajmniej raz w życiu miał kiedyś do czynienia z opisywaną w tym wpisie produkcją. Mimo wszystko uważamy, że warto zainteresować się aplikacją stworzoną przez studio CAVE, gdyż jest ona naprawdę bardzo dobrym sposobem na nudne wieczory czy podróże.

Najbardziej charakterystycznym elementem Dodonpachi Maximum jest bez wątpienia „neonowa” oprawa graficzna, w której można wręcz się zakochać, gdyż jest ona po prostu inna i na swój sposób bardzo dobra.

Jeśli chodzi o fabułę opisywanej produkcji, to raczej nie musimy tutaj wiele pisać. Cała akcja w Dodonpachi Maximum sprowadza się w końcu jedynie do sterowania i strzelania statkiem kosmicznym, a tego typu aplikacji każdy z Was pewnie widział już tysiące i dobrze wie, co trzeba w nich robić, by przejść dany poziom.

Fanom strzelanki popularnej szczególnie w Azji musimy napisać o jeszcze jednej, lecz dość istotnej, zmianie w Dodonpachi Maximum – twórcy produkcji ze studia CAVE postanowili nieco odświeżyć kawałki muzyczne ze starej, poczciwej gry i stworzyli ciekawe, old-schoolowe remixy.

Niestety, zdajemy sobie sprawę, że niektórych z Was odstraszy cała cena DoDonPachi. W Marketplace gra ta kosztuje bowiem prawie 5 dolarów, co nie jest raczej niską ceną jak na grę mobilną.

 

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button