Join.me – bardzo przydatne narzędzie dla tych, którzy rzadko są przed komputerem

Czy znacie serwis Join.me, w którym każdy może założyć swego rodzaju pokój konferencyjny i udostępniać obraz ze swojego komputera oraz komentować wykonywane przez siebie czynności za pomocą mikrofonu? Jeżeli tak, to zapewne ucieszy Was wiadomość, że w AppStore i Google Play można znaleźć mobilną aplikację „Join.me” pozwalającą na oglądanie różnych prezentacji bez włączania komputera stacjonarnego.

Pierwszy raz z serwisem „Join.me” spotkałem się przy okazji uczestniczenia w pewnym kursie. Otóż prowadzący jedną z lekcji udostępnił wszystkich uczestnikom zajęć specjalny link, po kliknięciu którego każdy widział to, co obecnie robi nauczyciel, a także mógł słuchać odpowiedniego komentarza. Powiem szczerze, że pomysł na stronę od razu mi się spodobał. Ba, nie tyle mi się spodobał, co byłem wręcz nim zachwycony do tego stopnia, że zacząłem zastanawiać się, które z przyszłych pokoleń będzie miało okazję po raz pierwszy wziąć udział w szkolnych zajęciach właśnie przez internet.

To tyle tytułem wstępu, teraz czas na konkrety. Opisywana w tym wpisie aplikacja mobilna „Join.me” to dość proste narzędzie pozwalające nam połączyć się z wybranym przez nas wirtualnym pokojem. Po uruchomieniu programu nie mamy do wyboru wielu opcji, po prostu wpisujemy numer wybranej transmisji i czekamy na obraz.

Poza zwyczajnym oglądaniem, mobilny „Join.me” oferuje również rozmowy tekstowe z wszystkimi obecnymi w danym pokoju, a także pozwala nam na sprawdzenie, liczby aktualnie oglądających użytkowników.

Warto też wspomnieć o funkcji Zoom, dzięki której – szczególnie posiadacze mniejszych urządzeń mobilnych – mogą bez najmniejszego problemu przybliżyć przeglądaną obecnie transmisję.

Sam program „Join.me” w wersji na telefony komórkowe bądź tablety nie pozwala, niestety, na udostępnianie obrazu, co z pewnością nie ucieszy wielu naszych Czytelników.

Gdybyście jednak nadal byli zainteresowani opisywanym w tym wpisie narzędziem, to zachęcamy do odwiedzania Google Play i AppStore.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button