Discount Cal – aplikacja dla zakupoholików

Jeżeli często Wam się zdarza chodzić na zakupy w sezonie wyprzedaży, z pewnością przyda Wam się aplikacja Discount Cal. Narzędzie jest banalnie proste – zawiera proste obliczenie procentowe, dzięki któremu mamy okazję na szybkie sprawdzenie ceny. Nie powiem, by wygląd apki był wyjątkowo zachęcający, lecz w tym przypadku jest to kompletnie nieważne.

Aby uzyskać kwotę do zapłaty, wystarczy wpisać cenę z metki, a następnie dodać obniżkę w procentach, by już po chwili uzyskać konkretną cenę. W przypadku obniżki o konkretną kwotę, nie będziemy w stanie posłużyć się opisywaną aplikacją. Jest ona skonstruowana z myślą o osobach, które nie do końca dobrze czują się w procentach, bądź po prostu nie mają na to czasu.

Z mojego doświadczenia wynika, że prawidłową cenę produktu odczytuję dopiero przy kasie. Często jest to miłe zaskoczenie, lecz wolałabym wiedzieć wcześniej, na jaki wydatek się piszę.

Mogłabym zażartować i zapytać czym różnią się dwa powyższe obrazki? Symbolem – plusem, oraz minusem. Nie jestem sobie w stanie wyobrazić sytuacji, w której mamy zapłacić więcej, niż jest na metce, jednak autorzy aplikacji (Samrt App), najprawdopodobniej wzięli poprawkę na mądrości naszych sprzedawców i umożliwili sprawdzenie ostatecznej ceny produktu, zwiększonej o dany procent.

Wydaje mi się, że z narzędzia najchętniej będą korzystać kobietki, gdyż to one upodobały sobie przeceny. Oczywiście uczniowie w szkole również mogą posilić się możliwościami apki, lecz prawdopodobnie lepiej wyjdą na tym, jeśli pobiorą sobie standardowe, proste kalkulatory, które zawierają coś więcej, niż tylko procent.

Podsumowując: z pewnością przydatna aplikacja, dzięki której możemy dużo szybciej dokonywać zakupów związanych z przecenami. Polecana szczególnie dla kobiet :)

Aplikację można pobrać za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button