Dead Space – androidowy horror od Electronic Arts

Dead Space to gra, w którą jeszcze do niedawna mogli grać jedynie posiadacze Xperii Play. Obecnie produkcja popularnego studia Electronic Arts jest już jednak dostępna w Android Markecie i może ją pobrać dosłownie każdy. Zapraszamy więc Was do zapoznania się z głównymi cechami androidowego horroru w klimacie science fiction, które pomogą Wam w decyzji czy warto wydać na popularny twór EA ponad 23 złote.

W grze wcielamy się w postać Vandala, który – dokładnie nie wiadomo, czemu – przybywa na planetę Tytan, by zbadać tutejsze kopalnie. Gdy jednak podróż naszego bohatera się zaczyna, jego statek oraz odwiedzane przez niego miejsca opanowują kosmici, którzy za wszelką cenę chcą pozbyć się przybysza z Ziemi.

Wprawdzie fabuła gry nie jest za bardzo oryginalna, bo można przecież podobne znaleźć w innych produkcjach przypominających „Dead Space”, jednak mimo wszystko produkt Electronic Arts uznawany jest obecnie za jeden z najlepszych w Android Markecie. Dlaczego? Czytajcie dalej.

Po pierwsze, gra prezentuje się znakomicie pod względem graficznym. Grając w „Dead Space”, mamy okazję podziwiać każdy detal czy to u naszego bohatera czy w różnych miejscach, w których przebywa. Wszystko to sprawia, że od gry EA wręcz nie można się oderwać.

Niesamowite wrażenie daje również zastosowana w opisywanej przez nas grze oprawa dźwiękowa. Buduje ona przede wszystkim klimat gry, który jest przecież bardzo istotny w horrorach i sprawia, że nie gramy w niego tak, jak w grę przygodową (spróbujcie gry w słuchawkach, polecamy ;)).

Jeśli chodzi o samą rozgrywkę, to ta z „Dead Space” nie wyróżnia się czymś specjalnym na tle innych gier tego typu. No może poza brutalnością i dużą ilością krwi – tego jest bowiem w tworze EA pod dostatkiem.

Czytając komentarze w sieci, można znaleźć wiele negatywnych opinii na temat sterowania zastosowanego w „Dead Space” (tradycyjna ekranowa konsola). Na testowanym przez nas sprzęcie większych problemów z tym nie było, lecz być może nie każdy będzie miał tyle szczęścia.

Dead Space znaleźć można w Android Market. Jego cena wynosi prawie 24 złote.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button