Cut the Rope – jeden z głównych konkurentów Angry Birds

„Cut the Rope” to gra, którą zna już bardzo duże grono użytkowników urządzeń z systemem iOS i Android. Ta z pozoru prosta, lecz bardzo wciągająca, gra uważana jest bowiem obecnie za jednego z głównych konkurentów prawdziwego hitu, jakim jest „Angry Birds”. Czy jednak aby nie zbyt pochopnie? Przeczytajcie nasz wpis, przetestuje grę sami i odpowiedzcie sobie na to pytanie.

„Cut the Rope” – podob snie jak Wściekłe Ptaki – charakteryzujeię bardzo ładną, przyjemną dla oka grafiką, dzięki której nie mamy wrażenia, że każda spędzona przed grą chwila jest chwilą całkowicie straconą.

Zasady samej gry są proste, jednak z ich wykonaniem jest już na pewno o wiele gorzej.

Naszym zadaniem jest karmienie cukierkami zielonego, posiadającego cztery wystające zęby, stworzonka przypominającego na pierwszy rzut oka żabę (niektórym kojarzy się z dinozaurem).

Brzmi banalnie, prawda? Możemy jednak zapewnić, że takie nie jest, o czym przekonał się na pewno każdy, kto miał przynajmniej chwilową styczność z „Cut the Rope”.

Na czym polega ta trudność w karmieniu naszej żabki? Otóż w każdym z dostępnych poziomów znajduje się cukierek, który musi trafić do żołądka zielonego bohatera gry. Smakołyk stworka nie znajduje się jednak bezpośrednio nad nim, lecz zawieszony jest na linie.

I tutaj właśnie zaczynają  się schody, bo aby cukierek trafił we właściwe miejsce musimy tak operować liną, by ta wylądowała prosto w buzi naszego bohatera. Nie samo tytułowe obcinanie jest jednak tutaj jedyną opcją, tak więc trzeba się niekiedy sporo namęczyć, by osiągnąć cel.

Na koniec warto dodać, że zaletą „Cut the Rope” jest bez wątpienia też świetna oprawa dźwiękowa, która nadaje grze sympatycznego klimatu.

W Android Markecie gra kosztuje nieco ponad trzy złote, natomiast w AppStore – 0,79 €.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button