Imiennik, czyli o tym, jak telefon może wybrać imię dla Twojego dziecka

Wszystkim przyszłym mamusiom i tatusiom nie trzeba na pewno mówić, że wybór imienia dla jeszcze nienarodzonego dziecka to niezwykle trudne i odpowiedzialne zadanie. Dla tych, co mają już dziecko w drodze, lecz wciąż nie mogą zdecydować się, czy nazwać je Zuzia, Kasia czy Róża, przygotowano w AppStore aplikację „Imiennik”, która pomaga w wyborze imienia dla naszej pociechy.

Samo działanie „Imiennika” jest w miarę proste, dlatego niekonieczne jest tworzenie specjalnej instrukcji dla tej aplikacji, tym bardziej, że jest ona w języku polskim.

Narzędzie stworzone przez firmę Dige posiada obecnie dwie wersje – płatną i bezpłatną. Wspominamy o tym już na samym początku artykułu, gdyż jest to bardzo ważne dla dalszego opisu funkcji dostępnych w aplikacji.

Jeśli chodzi o wersję bezpłatną, to sposób jej działania wygląda następująco: wybieramy płeć naszego przyszłego dziecka, a następnie potrząsamy urządzeniem. Po chwili na ekranie pojawia się propozycja imienia i wszystko gotowe. Proste jak drut, prawda?

W płatnej wersji działanie wygląda nieco inaczej. Tutaj nie mamy już możliwości potrząsania telefonem, a nasze zadanie polega na przeglądaniu swego rodzaju katalogu imion, które podzielone zostały na kilkanaście kategorii ze względu na ich pochodzenie (imiona germańskie, słowiańskie, polskie, greckie, celtyckie itp.)

Dodatkowo w programie „Imiennik”, kosztującym niecałego dolara, istnieje możliwość sprawdzenia, w jakim dniu osoba o danym imieniu obchodzi imieniny, jakie sławne osoby miały w dowodzie wpisane wybrane przez nas imię, a także przeczytania krótkiej charakterystyki osobowości ludzi o danym imieniu.

„Imiennik” można pobrać z AppStore, tak samo jak „Imiennik – Shake it!”

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button