Criminal Case – rozwiąż zagadki kryminalne

Criminal Case to gra od Pretty Simple, w której przychodzi nam rozwiązywać zagadki kryminalne. Jeżeli lubicie seriale o takiej tematyce, prawdopodobnie będziecie zadowoleni z nowego nabytku. Co prawda do porządnej zabawy wypadałoby trochę dopłacić (na przykład za naładowanie energii), lecz i bez tego da się pograć.

Nasze zadanie zaczyna się od misji wstępnej, w której uczymy się poszczególnych czynności. Dowiadujemy się, że najpierw musimy pojechać na miejsce zbrodni, zbadać wszystkie ślady, oddać ubrania do badań  i dowody do oceny biegłych, dokonać sekcji zwłok, a następnie wybrać się w miejsca, w których znajdziemy dodatkowe ślady.

Każde zadanie wymaga od nas poświęcenia energii. Ta ładuje się co kilkanaście minut, więc chcąc bez przerwy grać na przykład godzinę, jesteśmy zmuszeni do wymyślenia sposobu na jej naładowanie.

Za swoje osiągnięcia otrzymujemy nagrody w postaci medali i odznaczeń. Co pewien czas przychodzi nam badać naprawdę zaawansowane sprawy, w których konieczne jest badanie narzędzi przestępstwa, czy przyspieszanie niektórych czynności. W grze jest co robić, lecz niestety z czasem zaczyna się robić monotonnie. Niby wciąż jest coś nowego, ale wszystkie opcje wyjścia z sytuacji znamy już na pamięć.

Podsumowując – fajnie, pod warunkiem że nie będziemy grać zbyt długo, bądź jesteśmy w stanie poświęcić kilka dolarów na ładujące energię burgerki. Gra jest przedstawicielką hidden objects, więc z pewnością znajdzie swoich fanów wśród Czytelników naszego portalu. Ja osobiście chętnie rozwiążę kilka dodatkowych zagadek i być może z czasem na stałe zaprzyjaźnię się z grą na stałe ;)

Pod względem graficznym nie jest ani rewelacyjnie, ani tragicznie. Sceny zbrodni nie są wyjątkowo dokładne. Za pomocą lupki możemy przybliżyć niektóre przedmioty, by dokładnie przyjrzeć się śladom na nich widocznym. Jeżeli mamy problemy ze znalezieniem jakiegoś przedmiotu, wystarczy skorzystać z opcji ,,hint”. Ładujące się do kilkanaście sekund podpowiedzi to nie wszystko – przesuwając palcem po planszy z pewnością zauważymy błyszczące obiekty, które zwiastują zbliżanie się do poszukiwanego dowodu.

icon
Criminal CasePretty SimpleGamesBezpłatneDownload

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button