Combo Words – jakie to słowo?

38ad9a56-f4aa-4578-9a10-49163a5f34d4Specjalna aplikacja dla osób lubiących łamigłówki, zagadki i krzyżówki! Dobra szkoła języka angielskiego i mnóstwo zabawy w jednej grze! Ściągnij i sprawdź!

Combo Words to wytwór zespołu Voxel GS, którzy mają w swym portfolio tylko 7 wydanych aplikacji. Każda z nich zachwyciła użytkowników Windows’a Phone, przez co producenci szczycą się dobrą opinią.

Gra polega na tworzeniu nowych słów w dwóch pojedynczych wyrazów. Zaraz po uruchomieniu gry, oczom gracza ukazują się dwa obrazki przedstawiające określony przedmiot. Naszym głównym zadaniem jest odgadnięcie co przestawia obrazek i wstawienie tego wyrazu do kratek w dolnej części ekranu. Dwa dobrze wpisane słowa tworzą jeden cały wyraz, który ma swoje nowe znaczenie. Dodam, że cała gra jest w języku angielskim co może stanowić doskonałe ćwiczenie obcego języka. I tak na przykład połączenie słowa „foot” (stopa) i „print” (druk) daje nam wyraz „footprint” (odcisk stopy). Za każdą dobrze rozwiązaną zagadkę gracz otrzymuje 10 punktów.

Jeżeli gra jest dla nas za trudno autorzy przygotowali dwa koła ratunkowe. Jest to szereg liter pod każdym nowym zadaniem – tylko z tej grupy możemy wybierać stosowne litery by utworzyć nowe słowo. Kolejną pomocą jest nabycie wskazówki za zebrane wcześniej punkty. Nie jest to opłacalny interes, ponieważ ta pomoc kosztuje nas 100 punktów.

Zabawy jest naprawdę wiele! W aktualnej wersji istnieją cztery paczki z zadaniami. Każda z nich liczy ok. 16 zagadek. Jak producenci mocno zaznaczają, kolejne etapy wkrótce pojawią się w aktualizacji.

Pod względem audiowizualnym gra spisuje się naprawdę bardzo dobrze. Rysunki są czytelne i przede wszystkim ładne. Dźwięki towarzyszą nam tylko przy wygranej co sprawia, że nasze małe zwycięstwo jest jeszcze lepiej odbierane.

Jak dla mnie ta aplikacja jest świetnym rozwiązaniem w podszlifowaniu angielskiego i dobrą zabawą z wykorzystaniem logicznego myślenia. Myślę, że gracze lubiący zabawę umysłową będą naprawdę zadowoleni z tej gry.

Ocena końcowa : 8/10

Gra dostępna za darmo na Windowsphone.com

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button