Clouds & Sheep – zaopiekuj się owieczkami

Jeżeli opiekowanie się jednym wirtualnym zwierzątkiem nie sprawia Wam najmniejszego problemu, być może powinniście spróbować zająć się większym gronem żywych stworzeń, na co pozwala chociażby opisywana w tym wpisie gra Clouds & Sheep.

W Clouds & Sheep wcielamy się w postać pasterza, który – jak to pasterz – opiekuje się swoimi owieczkami. Nasze główne zadanie opiera się w grze na karmieniu podopiecznych o odpowiednich porach. To jednak jeszcze nie wszystko. Autorzy produkcji udostępnili nam w niej bowiem także całą gamę zabaw oraz pozwolili na nadawanie imion owcom. Miłośników gatunku opisywana gra powinna więc wciągnąć na długie godziny.

Jak można wywnioskować po tytule, ważną rolę w produkcji studia HandyGames odgrywają chmury (ang. clouds). W trakcie gry musimy bacznie obserwować pogodę nad naszym pastwiskiem. Nadmiar deszczu czy słońca nie zawsze korzystnie wpływa na owce i sprawia, że są one w złym stanie. Nie chcąc psuć Wam zabawy, nie podamy skutków konkretnych warunków atmosferycznych. Możecie nam jednak wierzyć, że jest ich całkiem sporo i ciężko je przewidzieć (szczególnie na początku przygody z grą).

Pisząc o Clouds & Sheep nie można nie wspomnieć o wyzwaniach. Tych jest w grze ponad 20, a każdy z nich wymusza na graczu wykonanie konkretnego zadania. Jest to ciekawe urozmaicenie rozgrywki, które do gustu powinno przypaść tym, co często czują się znużeni, non-stop bez większego sensu opiekując się wirtualnymi zwierzątkami.

Podczas testu pozytywne wrażenie zrobiła na nas grafika zastosowana w mobilnym produkcie HandyGames. Jak widzicie na screenach, jest ona utrzymana w iście bajkowym/animowanym stylu, który jest niezwykle miły dla oka. Atutem opisywanego tytułu jest też bez wątpienia nadająca sielankowego klimatu muzyczka towarzysząca rozgrywce.

Clouds & Sheep pobierzecie z Google Play. Gra jest bezpłatna, tak więc jeżeli macie ochotę sprawdzić się w roli pasterza, jak najbardziej polecamy ;)

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button