City of Secrets – polski hit na iOS-a

Polskich produkcji w AppStore można znaleźć sporo i nikogo z nas nie dziwi już ich obecność. Nie zawsze jednak możemy pochwalić się tym, że gra stworzona przez rodzimych twórców była przez pewien czas popularniejsza od hitu, jakim bez wątpienia jest seria Infinty Blade. A taki właśnie sukces ma na swoim koncie gra City of Secrets, która powstała w gdańskim studiu firmy aideM Media.

W City of Secrets można doszukać się kilku elementów, które bez problemu skojarzą się każdemu z Was. Mowa tu o np. jednym z głównych bohaterów produkcji, Reksie, który przypomina pieska znanego niegdyś z bajki dla dzieci.

Zacznijmy jednak od początku,a więc od fabuły gry. W produkcji firmy aideM Media mamy dwóch głównych bohaterów – wspomnianego już przez nas Reksa oraz Kreta. Ten pierwszy pewnego dnia zszedł do kreciej nory, lecz niechcący wylądował w podziemnym mieście Poco Pane, gdzie uznano go za szpiega i wsadzono do więzienia.

Jak nietrudno się domyślić, zadaniem drugiej postaci pierwszoplanowej jest uratowanie przyjaciela i wydostanie go z oryginalnie wyglądającego miasteczka, tylko z nazwy kojarzącego się z Zakopanem.

W trakcie przygody Kret do rozwikłania ma sporą ilość zagadek. Oprócz tego stara się wykonać przeróżne zadania, które mają pomóc w uwolnieniu Reksia. Wszystko to zapewnia wiele godzin naprawdę przyjemnej rozrywki dla miłośników produkcji typu point and click.

Do największych zalet opisywanej przez nas polskiej produkcji na pewno – poza ciekawym pomysłem – zaliczyć trzeba również świetnie prezentującą się oprawę graficzną pozwalającą na przyjemne spędzenie czasu przed ekranem iPhone’a czy iPada.

Gra City of Secrets kosztuje obecnie w AppStore zaledwie 0,79€ (cena promocyjna). Jeżeli więc jeszcze nie miał ktoś z Was przyjemności pogrania w jedną z najlepszych polskich produkcji dostępnych na iOS-a, zachęcamy serdecznie do testowania i oceniania.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button