Chiński tablet konkurentem dla Google Nexusa?

Rynek wysokobudżetowych tabletów cały czas żyje premierą Nowego iPada. Nie oznacza to jednak, że nic godnego uwagi nie dzieje się w świecie urządzeń, na które stać większą ilość mieszkańców naszej planety. Chińska firma Ramos przedstawiła, na przykład, ostatnio projekt tabletu Ramos W17 Pro, który ma wykorzystywać wydajny układ AML8726-MX (podobno jeszcze wydajniejszy od popularnej Tegry 2) i kosztować mniej niż 200 dolarów!

Na samym początku warto wspomnieć nieco więcej o wymienionym wyżej układzie AML8726-MX. Otóż chip ten został jakiś czas temu przedstawiony przez firmę AMLogic  i już uznaje się go za konkurenta Tegry 2, którą jeszcze do niedawna wykorzystywało się w najlepszych na rynku tabletach wysokobudżetowych.

Co takiego posiadać ma w sobie następca AML8726-M? Przede wszystkim dwa rdzenie ARM Cortex-A9 o taktowaniu do 1.5GHz oraz układ graficzny ARM Mali-400MP2 (takt. do 400MHz). Oczywiście w teorii wszystko wygląda kolorowo, jak jednak będzie w praktyce przekonamy się dopiero po premierze tabletu Ramos W17 Pro. To bowiem właśnie to urządzenie chińskiego producenta gadżetów elektronicznych ma być pierwszym sprzętem działającym na wymienionym wyżej układzie.

Jak czytamy w oficjalnej informacji opublikowanej przez firmę Ramos, W17 Pro ma trafić do sklepów w wersji z 16 GB pamięci wewnętrznej oraz 1GB pamięci operacyjnej. Poza tym urządzenie posiadać ma system Android 4.0, czyli Ice Cream Sandwich, i 7-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1024×600.

To, co jednak szczególnie powinno dziwić to fakt, iż tablet Ramosa ma być sprzedawany za cenę  nieprzekraczającą 200 dolarów. Nic więc dziwnego, że jeszcze przed premierą uważa się W17 Pro za konkurenta popularnego tabletu Kindle Fire oraz na razie pojawiającego się jedynie w zapowiedziach Google Nexusa.

Niestety, póki co dokładna premiera Ramosa W17 Pro nie jest znana. Mamy jednak nadzieję, że nie skończy się tylko i wyłącznie na zapowiedziach producenta i już za jakiś czas każdy z nas będzie mógł kupić sobie dość tani, a zarazem niezwykle wydajny, tablet.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button