Civilization Revolution zadebiutowało w Marketplace

Jeżeli jesteś miłośnikiem gier strategicznych, a do tego posiadasz telefon pracujący na systemie Windows Phone, to mamy Ciebie dość dobrą wiadomość – w Marketplace zadebiutowała ostatnio popularna na PC-ty produkcja zatytułowana Civilization Revolution.

W grze, której pełen tytuł brzmi „Sid Meier’s Civilization Revolution”, gracz wciela się w postać osoby zarządzającej jedną z wybranych cywilizacji (możemy zdecydować się na grę cywilizacją, między innymi, hiszpańską, japońską oraz amerykańską). Celem gry jest natomiast przejęcie kontroli nad wszystkimi terenami sąsiadującymi z zarządzanym przez nas państwem.

To, co przede wszystkim wyróżnia opisywaną w tym wpisie aplikację, to fakt, iż pozwala ona na grę w wirtualnym świecie, w którym mają miejsce wydarzenia zgodne z historią. Dzięki temu możemy czuć się tak, jakbyśmy mieli wpływ na rozwój ludzkości i jej przyszłość.

A skoro jesteśmy już przy temacie historii, to warto napisać także o dość ciekawej opcji Scenario Creator, dzięki której możemy w mobilnej wersji „Sid Meier’s Civilization Revolution” stworzyć własny scenariusz kampanii, czyli, mówiąc wprost, wykreować własny bieg wydarzeń.

Mimo że sama mobilna aplikacja studia 2K Games nie wyróżnia się jakąś bardzo ładnie prezentującą się grafiką, spora ilość opcji rozgrywki sprawia, iż w grę możemy grać nawet przez około dziesięć godzin, co jest naprawdę bardzo dobrym wynikiem, biorąc pod uwagę rynek produkcji smartfonowych opierający się w głównym stopniu na przysłowiowych „pięciominutówkach”.

Świetnym pomysłem, na który jeszcze warto zwrócić uwagę, jest również wprowadzenie w „Sid Meier’s Civilization Revolution”samouczka, która pozwala początkującym graczom zapoznać się z głównymi zasadami panującymi w realiach produkcji.

Samą grę studia 2K Games można z Marketplace pobrać za nieco ponad 10 złotych. Czy to dużo? Wydaje nam się, że raczej nie, patrząc na to, ile godzin rozrywki potrafi nam zapewnić „Sid Meier’s Civilization Revolution”.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button