Cardiograph – pulsometr w smartfonie

Jeżeli zastanawiałeś się kiedyś nad zakupem urządzenia, które kontrolowałoby uderzenia Twojego serca, przyjrzyj się bliżej opisowi aplikacji Cardiograph od MacroPinch. To własnie dzięki niej jesteś w stanie odczytać aktualne parametry swojego organizmu bez żadnych dodatkowych sprzętów. Potrzebujesz jedynie smartfona, oraz sprawnego palca wskazującego. Proste? A jakże!


a

Jeżeli masz problemy z nieregularnym biciem serca, a akurat nie masz pod ręką ciśnieniomierza, możesz spokojnie posłużyć się swoim smartfonem, aby odczytać podstawowy parametr życiowy. Wystarczy że przyłożysz palec wskazujący do okienka kamery (zależnie od wybranej opcji – przedniej, bądź tylnej), a w ciągu kilku sekund na ekranie zobaczysz linię życia, wraz z uderzeniami serca.

Po spełnieniu wszystkich kroków wskazanych przez autorów, ujrzysz na górnym pasku wynik badania. W trakcie pisania sprawdziłam swój puls – 76 bpm – chyba nie jest tak źle, prawda? :)

Należy pamiętać, że aplikacja nie jest profesjonalnym i zatwierdzonym urządzeniem do badań. Wskazuje dane orientacyjne (które są porównywalne z wykonywanymi na lekarskich pulsometrach), lecz nie wolno polegać jedynie na nich. W 100% prawidłowe i wiarygodne wyniki można uzyskać po wizycie u lekarza.

2

Aplikacja umożliwia dodanie kilku kont. Jeżeli w domu mamy kilku lokatorów i każdy ma ochotę zbadać swój puls, wystarczy w ustawieniach dodać kolejnego użytkownika, aby móc przeprowadzić badanie.

Wielkim plusem narzędzia jest możliwość zapisywania swoich wyników. Aplikacja automatycznie archiwizuje wszystkie zapisy w specjalnej bibliotece. Jeżeli któryś wynik jest nieprawidłowy (bo na przykład poruszyliśmy palcem podczas pomiaru), możemy go usunąć zastępując nowym.

Włączając dźwięki, czujemy się, jakbyśmy byli pod specjalną lekarską aparaturą, gdyż mamy okazję na wsłuchanie się w bicie naszego serca. Szczerze powiedziawszy, nie wiedziałam, że kamera jest w stanie zbadać rytm naszego serca – cóż … nawet redaktor uczy się możliwości opisywanego sprzętu przez całe życie :)

icon
Cardiograph ClassicMacroPinch ltd.Health & Fitness4,99 złDownload

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button