Call of Carlos – wycieczka po diamenty

bf3f1718-2737-4a62-8e32-6278683b0946Schodząc w głąb ziemi i kracząc mrocznymi tunelami kopalni można natknąć się na niesamowite skarby. Wciel się w odważnego górnika i zdobądź wszystkie diamenty, które pojawią się na Twojej drodze.

Twórcą gry jest zespół z Games Academy, którzy póki co wydali na świat tylko tę aplikację. Mimo, że jest to jedyny owoc ich pracy, Call of Carlos zyskał sobie już nie małą sławę i świetną opinię.

Carlos to grubiutki, lubiący sobie zapalić meksykański górnik, który jest nieco znudzony swą monotonną pracą. Pewnego dnia znajduje w jednym z szybów cudowny diament i od tej pory zmienia się jego życie. Nasz bohater musi zdobyć wszystkie diamenty za pomocą swojego kilofa i własnych umiejętności. Niestety, całą planszę trzeba przejść odpowiednio szybko zanim dosięgnie nas lawa, która nieprzerwanie podnosi swój poziom. Mamy dostępnych aż 156 etapów do przejścia!

Gra została stworzona tak, aby użytkownik nie musiał się za bardzo nakombinować a użył tylko swej zręczności.  Na całej planszy są dokładnie wyznaczone punkty gdzie musimy celować kilofem aby dostać się na wyższy pułap. Podczas skoku czy też podnoszenia się ważne jest abyśmy odpowiednio posterowali Carlosem za pomocą akcelerometru aby wypełnił swe zadanie do końca.

Pod względem audiowizualnym gra prezentuje się bardzo dobrze. Oczywiście dominują tu ciemne barwy jak przystało na wnętrze ziemi. Jedynym mocnym akcentem jeśli chodzi o kolorystykę jest krwista lawa i cudownie błyszczący diament. Muzyczka w tle sprawia, że gra ma dobry klimat.

Gra jest naprawdę warta wypróbowania. Polecam ją wszystkim fanom platformówek oraz gier zręcznościowych. Po przebrnięciu przez 1 etap gra wciąga wszystkich niemiłosiernie.

Ocena końcowa : 9/10

Gra dostępna za darmo na Windowsphone.com

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button