Caffeine Zone 2 – czy przypadkiem nie przesadzasz z kofeiną?

Kawa jest obecnie chyba jednym z najpopularniejszych ciepłych napojów na świecie. Większość z naszych Czytelników pewnie kilka razy dziennie wypija filiżankę małej ciemnej. Niestety, zbyt duża ilość kofeiny w organizmie wcale nie jest dobra dla naszego zdrowia. Właśnie dlatego powstała na Uniwersytecie Stanowym w Pensylwanii aplikacja „Caffeine Zone 2”, która pozwala przez całą dobę kontrolować ilość przyjmowanej kofeiny.

Opisywany w tym wpisie program to nie kolejna amatorska produkcja, a zaawansowane zdrowotne narzędzie opatentowane przez pracowników i studentów ze znanego amerykańskiego uniwersytetu. „Caffeine Zone 2” korzysta ze specjalnych algorytmów pozwalających odpowiedzieć na jedno proste, lecz jakże istotne, pytanie: czy mogę pozwolić sobie na wypicie kolejnej małej ciemnej?

W jaki sposób działa program? Na samym początku musimy wpisać wagę naszego ciała, a później wprowadzać ilość wypitych filiżanek kaw. Po wprowadzeniu tych danych aplikacja – dzięki wspomnianemu już algorytmowi – jest w stanie poinformować nas o tym, jak wprowadzona do krwiobiegu kofeina wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu.

Narzędzie wszystkie dane przedstawia na przejrzystych wykresach. Dzięki temu możemy w łatwy sposób dowiedzieć się, czy zbyt duża ilość wypitych kaw nie powoduje u nas w chwili obecnej uczucia senności bądź braku koncentracji.

Warto wspomnieć także o tym, że aplikacja zawiera funkcję, dzięki której możemy zostać poinformowani, gdy będziemy zbliżać się do górnego limitu preferowanej, dziennej ilości spożywanych płynów kofeinowych.

Atutem Caffeine Zone 2 jest bez wątpienia również przejrzysty interfejs. Jeżeli więc nawet należycie do osób, które nie korzystają często z aplikacji mobilnych, nie musicie martwić się o to, że nie będziecie potrafili obsługiwać Caffeine Zone. Program ten jest bowiem prosty jak przysłowiowy drut i nie wymaga od nas jakichś specjalnych umiejętności w korzystaniu z zasobów smartfonów.

Na koniec jeszcze jedna istotna informacja – opisywana aplikacja jest do pobrania z AppStore zupełnie za darmo.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button