Speedtest.net Mobile – sprawdź rzeczywistą prędkość swojego łącza

Czy często zdarza Wam się, że nie jesteście zadowoleni z prędkości, z jaką pobiera się na Wasz telefon jakaś aplikacja bądź utwór muzyczny? Jeżeli tak, to być może warto, byście zainteresowali się niezwykle przydatną aplikacją „Speedtest.net Mobile „, dzięki której już nigdy nie będziecie mieli wątpliwości co do tego, czy macie okazję przeglądać Internet z taką prędkością, za jaką płacisz comiesięczny abonament.

Jakiś czas temu miałem pewien problem z operatorem telekomunikacyjnym, w którym miałem wykupiony abonament na Internet stacjonarny. Każdego miesiąca musiałem wydawać pieniądze za Internet 6 Mb/s, choć strony internetowe na moim komputerze otwierały się z taką samą prędkością, jak kilka lat temu, gdy mogłem pochwalić się łączem 2 Mb/s.

Oczywiście konfigurowałem przeglądarkę (a nawet ją zmieniłem), lecz wciąż nie mogłem komfortowo przeglądać zasobów sieci. Gdy już traciłem jakąkolwiek nadzieję na rozwiązanie mojego problemu, przyszedł mi z pomocą Speedtest, dzięki któremu byłem w stanie udowodnić, że mam prawo być niezadowolony z usług operatora.

Jak zapewne wiecie, na łamach naszego blogu można znaleźć opisy aplikacji mobilnych. W tym wpisie nie będziemy więc zajmować się Speedtestem na komputery stacjonarne, a na smartfony, w których przecież bardzo duża liczba osób przegląda Internet.

Opisywany w tym wpisie program to nic innego jak prędkościomierz internetu, który możemy uruchomić zawsze wtedy, gdy mamy ochotę sprawdzić szybkość łącza. Wprawdzie niektórzy z Was mogą powiedzieć, że nie widzą potrzeby instalacji programu skoro można wejść po prostu na stronę internetową Speedtest.net. Jestem jednak innego zdania. Uważam bowiem, że korzystanie z aplikacji jest praktyczniejsze i wygodniejsze.

Poza zwykłym sprawdzeniem szybkości internetu, Speedtest pozwala nam również na wyświetlenie naszego adresu IP (wewnętrznego i zewnętrznego), co jest na pewno atutem opisywanego programu.

Na koniec warto też pochwalić ogólny interfejs graficzny narzędzia stworzonego przez studio Ookla, który bardzo ładnie wygląda i jest dość prosty w obsłudze.

Oczywiście Speedtest jest do pobrania z Google Play zupełnie za darmo. Jeżeli więc często jesteście niezadowoleni z prędkości Waszego internetu, nie pozostaje nam nic innego jak polecić Wam wypróbowanie aplikacji opisywanej w tym wpisie.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button