Bus Simulator 3D – dość miłe zaskoczenie!

Gier z autobusami w Google Play mamy jak na lekarstwo. Jest ich naprawdę mało, a swoją popularnością nie potrafią się wybić do szerszej publiczności. Może po prostu jest to zbyt mało popularny temat? A może po prostu tego typu produkcje są po prostu zbyt słabe? Znałem kilka osób, które są pasjonatami autobusów. To chyba tylko dla nich są przeznaczone gry o autobusach. Przynajmniej tak myślałem do tej pory.

Do czasu, gdy zagrałem w Bus Simulator 3D od Ovidiu Pop myślałem, że jakiekolwiek gry dotyczące symulacji jeżdżenia autobusem są po prostu słabe, nieciekawe i nudne. Okazuje się jednak, że gra mimo swoich wielu wad i tego, że nie jest może szczytem możliwości tworzących ją ludzi – wciąga.

Gra wyposażona jest w dokładnie dwa tryby. Pierwszy to Free Ride, a drugi jest karierą. W wolnej jeździe wybieramy sobie dowolny odblokowany autobus i śmigamy nim po drogach bez żadnych konsekwencji. Możemy się rozpędzać do wysokich prędkości, ostro hamować i zderzać się z innymi.

Kariera polega głównie na przewożeniu ludzi. Zatrzymujemy się na przystankach, czekamy aż wsiądą ludzie (ew. wysiądą) i jedziemy dalej. Podczas podróży musimy dbać o bezpieczeństwo pasażerów tj. nie zderzać się z innymi uczestnikami ruchu, nie hamować gwałtownie i tego typu historie. Musimy się także zmieścić w odpowiednim czasie. Za każdym razem dostajemy punkty doświadczenia. Te możemy potem wykorzystać do odblokowania kolejnych pojazdów.

Graficznie gra nie powala. To bardzo prosto wykonana grafika, którą spotkać mogliśmy w pierwszych produkcjach na komputery w 3D. Na szczęście działa to w miarę znośnie i okraszone jest dość przyzwoitym dźwiękiem. Choć przy dłuższych sesjach może po prostu troszeczkę irytować. Na szczęście nie ma kłopotów z wyłączeniem.

Osobiście naprawdę jestem miło zaskoczony. To bardzo przyjemna gra. Polecamy!
Ocena: 8+/10

Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button