Tropiciele – matematyka w działaniu!

Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne, zwane pod skrótem WSiP, opublikowało ostatnio w AppStore i Google Play aplikację ułatwiającą dzieciom naukę matematyki. Jeżeli Wasze pociechy mają problem z dodawaniem, odejmowaniem i tego typu sprawami, „Tropiciele” z pewnością powinni na dłużej zagościć w Waszych urządzeniach.

Jak dobrze wiemy nie od dziś, najlepiej uczy się poprzez zabawę. Ślęczenie nad książkami nikogo nie bawi, szczególnie pokolenie internetu, które nie wyobraża sobie dnia bez komputera czy innych nowinek technologicznych, o jakich jeszcze kilkanaście lat temu mogliśmy tylko pomarzyć. Właśnie dlatego uważam, że Tropiciele to produkt mobilny godny polecenia. Sam problemy z matematyką mam do dziś. Być może, gdybym miał możliwość uczenia się z tego typu programów, dzisiaj bez problemu liczyłbym w pamięci, a nie za pomocą kalkulatora.

Tropiciele to zbiór kilkunastu mini-gier, w których najmłodsi mogą dodawać, odejmować, dzielić i mnożyć. WSiP przygotowało zadania kolorowe, a nie zagmatwane i bogate w treść. Dzięki temu dzieci powinny chętnie wracać do aplikacji i nie traktować jej na równi z książką ze szkoły.

Mimo że nie jestem w stanie ocenić, na ile opisywany tytuł jest skuteczny, uważam, że powinniście spróbować pobrać go na swoim iPhonie i pokazać dzieciom. Wszystko działa w nim bez zarzutu, animacje są solidnie przygotowane i barwne. A jak będzie z efektami pracy? Tego dowiecie się w dniu, gdy Wasze pociechy przyniosą kolejny sprawdzian z matematyki ;)

Tropiciele do pobrania za darmo w AppStore

Ocena AppsBlog.pl: 9/10

Zakłady bukmacherskie

Back to top button