Bunny Maze – królicza wersja Pac-Mana

W Google Play spotkać można wiele podróbek popularnego Pac-Mana. Większość z nich łudząco przypomina oryginał i tylko w niewielkim stopniu się od niego różni. Na szczęście, od czasu do czasu zdarza się natrafić na nieco bardziej oryginalny pomysł wśród wszystkich klonów produkcji studia  Namco. Do tytułów tego drugiego typu z całą pewnością zaliczyć można grę Bunny Maze, o której napiszemy Wam więcej w pozostałej części tego wpisu.

W Bunny Maze mamy okazję wcielić się w postać królika, któremu pewnego dnia inny przedstawiciel gatunku postanowił ukraść marchewki. Naszym zadaniem jest – jak się pewnie domyślacie – pomóc wspomnianemu zwierzątku odnaleźć jego ulubione warzywa. Aby to osiągnąć, przychodzi nam przetransportować się do magicznej, trójwymiarowej krainy i stawiać czoła różnego rodzaju stworkom czyhającym w mniej lub bardziej rozbudowanych labiryntach.

Opisywana gra różni się od oryginalnego Pac-Mana przede wszystkim oprawą graficzną. Produkcja Namco nie była wyposażona w trójwymiar, tak więc można było w niej „śmigać” po labiryntach, nie martwiąc się o to, że natrafimy na ślepą uliczkę (w końcu widać było całą planszę z góry). W przypadku Bunny Maze jest nieco inaczej. Tutaj bowiem tylko na samym początku możemy zobaczyć mapę danej planszy. Później już musimy zdać się na naszą pamięć i intuicję, a to zdecydowanie trudniejsze, niż może się wydawać na pierwszy rzut oka.

Rozgrywka w zręcznościówce od Eyelead Software polega na zbieraniu marchewek porozrzucanych po alejkach wirtualnego labiryntu oraz radzeniu sobie z chodzącymi po nich przeciwnikami. Na końcu każdej planszy nasze starania zostają podsumowane w  postaci gwiazdek, które niezbędne są do odblokowywania następnych poziomów. Liczba leveli jest całkiem spora, tak więc na pewno nadmiar nudy narzekać nie będziecie.

Do oprawy graficznej Bunny Maze nie można się w żaden sposób przyczepić. Barwny, kreskówkowy styl labiryntów  jest po prostu śliczny i robi wrażenie zarówno na dzieciach, jak i dorosłych. Nie najgorzej jest też w przypadku efektów dźwiękowych, choć te – niestety – robią się po pewnym czasie zbyt monotonne.

Grę z tego wpisu pobrać można z Google Play. Wersja na smartfony jest bezpłatna, wersja HD kosztuje nieco ponad 6 złotych.

Ocena AppsBlog.pl: 5/5

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button