Buildings – program dla miłośników architektury

W naszych miastach znajduje się wiele architektonicznych dzieł sztuki: bloków mieszkalnych, biurowców czy mostów. Dla tych, co interesują się nieco architekturą i lubią wiedzieć, co ich otacza, ciekawy wydać się może program Buildings. Właśnie w tym wpisie poświęcimy mu nieco miejsca i napiszemy, co takiego oferuje. Jeżeli jesteście zainteresowani, zachęcamy do lektury.

Tak, jak już po części wspomnieliśmy, Buildings pozwala na przeglądanie informacji dotyczących wszelkiego rodzaju obiektów, które powinny zainteresować każdego miłośnika architektury.

Po uruchomieniu programu możemy założyć w nim swoje konto. Nie jest to jednak krok niezbędny do przeglądania zasobów aplikacji, dlatego można go spokojnie ominąć, szczególnie, jeśli jeszcze nie ma się pewności, że Buildings w ogóle nam się spodoba.

Ekran główny wyświetla nam ostatnio dodane obiekty, a także te zasługujące na największą uwagę. Społeczność Buildings liczy sobie wiele ludzi z całego świata, dlatego nie zdziwcie się, jeśli niektóre zaproponowane przez program budynki znajdować się będą nawet i kilka tysięcy kilometrów od Waszego aktualnego położenia.

Oczywiście, w programie udostępniona jest również zakładka, w której znaleźć można dzieła architektoniczne z bliższych nam okolic. Jeśli chodzi o Warszawę, to domów, biurowców i mostów dodanych jest całkiem sporo. Czy tak samo jest w przypadku innych polskich miast? Na to pytanie, niestety, ciężko jest nam odpowiedzieć.

No dobrze, wiemy już czego spodziewać się możemy w konkretnych działach, ale jak wygląda samo przeglądanie konkretnego obiektu w Buildings? Poza zdjęciami, w programie dostajemy też możliwość poczytania informacji na temat danego budynku. Czasem można dowiedzieć się czegoś odnośnie historii obiektu, a czasem dostępne są jedynie dane odnośnie tego, kiedy został on wybudowany, przez kogo i gdzie dokładnie się znajduje.

Autorzy programu umożliwi także zamieszczanie komentarzy na stronach poświęconych pracom architektów. Z tego co jednak zauważyliśmy, z funkcji tej korzysta raczej niewiele osób i raczej trudno się temu dziwić.

Buildings pobrać można z Google Play i AppStore. W obu tych przypadkach program jest bezpłatny.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button