Blot, czyli sympatyczny kleks z zeszytu

Wakacje trwają w najlepsze, co można zauważyć, nie tylko patrząc na tłumy ludzi na plażach, lecz również upały za naszymi oknami. I choć zdajemy sobie sprawę z tego, iż lato jest okresem, w którym nie bardzo chce się myśleć o szkole, znaleźliśmy kilka dni temu fajną grę zręcznościową osadzoną w…zeszycie i postanowiliśmy Wam o niej wspomnieć. Mamy nadzieję, że przypadnie Wam do gustu i sprawi, że nawet w lipcu i sierpniu będziecie pozytywnie wspominać momenty spędzone w szkolnej ławce.

Można by rzec, że Blot jest typowym przedstawicielem popularnego typu gier, w którym biega się przed siebie bez większego celu i unika przy tym wszelakich przeszkód. Nie do końca jednak jest on „typowy”. No bo w końcu nie na co dzień można spotkać w AppStore produkcję, gdzie główną postacią jest zwyczajny kleks z zeszytu, a otaczająca go rzeczywistość jest niczym innym jak elementami znajdującymi się w niemal każdym zeszycie i piórniku szkolnym.

Tak, jak już w pewnym sensie wspomnieliśmy (a na pewno się tego domyśliliście), zadaniem gracza w opisywanej przez nas grze jest dojście do jak najdalszego punktu na planszy. Brzmi to bardzo prosto, ale wcale takie nie jest. Szczególnie, że na każdym levelu czyhają na naszego kleksa, między innymi, naostrzone ołówki,  pinezki, a także inne przybory znane uczniom.Warto też zwrócić uwagę na to, że główny bohater gry przyspiesza wraz z naszym postępem. Nie myślcie więc sobie, że bycie na 100 metrze, a 2500 nie robi żadnej różnicy.

Mimo że nie spodziewaliśmy się rewelacji po Blocie, aplikacja ta naprawdę przypadła nam do gustu. Naszą sympatię zyskała nie tylko dzięki oryginalnemu pomysłowi, lecz również dostępnym modyfikacjom bohatera. Mowa tu właściwie o możliwości przebierania kleksa w przedziwne stroje, co urozmaica grę i sprawia, że nie nudzi się ona po kilkunastu minutach.

Gdyby produkcja Majestic Software byłaby droga, zapewne byśmy jej nie polecali. Z racji jednak tego, że można ją pobrać z AppStore zupełnie za darmo, uważamy, że powinniście się nią zainteresować.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button