Ai:Dial – alternatywa dla domyślnego dialera

Jedną z najważniejszych dla użytkowników opcji w systemie Android jest możliwość zastępowania poszczególnych aplikacji systemowych tymi ściągniętymi z Google Play, czyli popularnego marketu. Wszystko to bez praktycznie żadnych zmian w systemie – oczywiście poza instalacją np. dialera, który poniżej przedstawiamy. Jest to dokładnie AI Dial.

Zacznijmy jednak od tego czym jest dialer w systemie Android. Wciskając zieloną słuchawkę mamy dostęp do ostatnich połączeń i tego typu informacji. Oczywiście wszystko też zależy co sobie ustawiliśmy, lecz nie dokonując żadnych modyfikacji otworzy nam się rejestr. Za jej pomocą możemy po prostu dzwonić i wybierać numery. Wszystko to zdecydowanie wygodniej niż na standardowym, systemowym rozwiązaniu.

W programie AI:Dial znajdziemy podobno jakąś technologię inteligentną – -stąd też AI w nazwie. Co to więc dokładnie oznacza? Nie musimy oznaczać naszych kontaktów jakie ulubione, bo aplikacja rozpozna, które z nich lubimy i powinny zostać oznaczone gwiazdką. Do tego też najczęściej wybierane numery pojawią się na samym górze, przy uruchomieniu aplikacji, więc jest duże prawdopodobieństwo, ze będziemy chcieli skorzystać z opcji zadzwonienia do tych osób ponownie.

Przejdźmy jednak do konkretnych funkcji. Kilka z nich wymieniono już wcześniej. Mamy tutaj swego rodzaju T9 za pomocą którego wyszukujemy odpowiednie kontakty, choć sama aplikacja do kontaktów nie służy. Możemy jednak wysyłać je za pomocą maila, SMS czy Bluetooth. Cechą programu są także style, które możemy zmieniać bez żadnych kłopotów łatwo dostosowując go do reszty systemu. Co ciekawe – nie mamy żadnych reklam. Klawiatura, która wyświetlana jest dla użytkownika, by wybrać numer dla niektórych może okazać się po prostu za mała. Możemy także wybierać numer głosowo, lecz nie sprawdza się on w przypadku języka polskiego.

Teraz pojawia się pytanie czy polecać wam aplikacje, która w sumie niewiele zmienia? No cóż – jeśli ktoś jest fanem modyfikacji, to pewnie, lecz w innym wypadku po prostu nie ma sensu.

Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button