V – platformówka w 8bitowej stylistyce

Przed nami kolejna już aplikacja, a właściwie gra, która wykonana jest w stylu retro, więc przypomina nam doskonale czasy, gdy gry były niesamowicie proste i w ruch szła nasza wyobraźnia.

Przejdźmy więc do zasad rozgrywki. W grze znajdziemy 7 światów, a w każdym z nich 12 poziomów. Daje to nam łącznie 84 levele. Wszystkie z nich wypełnione są platformami oraz wrogami, których musimy wyeliminować. Są to kwiaty oraz niczego nie przypominające kulki z czerwonymi oczami. Niektóre z nich (te czerwone) skaczą. To oczywiście nie wszystko co na nas czeka. Z kolejnymi poziomami odkrywamy coraz to więcej rzeczy.

Gra jest dość prosta. Tak samo jak sterowanie, które ogranicza się tylko do przesuwania w lewo i prawo oraz skakania. Nic więcej w sumie nie potrzeba, gdyż przeciwników eliminujemy podobnie jak w Mario – skacząc im na głowy. Oczywiście dotknięcie przeciwników z innej strony powoduje, to że zabierane są nam punkty życia.

Grafika jak i całość gry wykonane są w 8bitowej stylistyce. A więc wszechobecna pikseloza i strasznie proste melodyjki wraz z dźwiękami. Bardzo sympatycznie to wszystko jednak wyszło. Jest barwnie i przyjemnie dla oczu. Prostota sprawdza się całkiem dobrze gdy gra musi działać na słabszych urządzeniach. Nie trzeba wtedy bawić się w optymalizację kodu.

Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button