BlingBoard – widżet kilka w jednym

Można z całą pewnością stwierdzić, że pomysł widżetów jest jednym z najlepszych jeśli chodzi o smartfony. Pozwalają one na szybki dostęp do informacji, umożliwiają zarządzanie telefonem albo pełnią funkcję czysto estetyczną. BlingBoard należy do tych pierwszych, gdyż pozwala nam na integrację kilku ważnych serwisów, z których większość z nas korzysta, w jednym miejscu. Są to Gmail, Facebook oraz Twitter.

Przy pierwszym uruchomieniu mamy 4 opcje. W trzech pierwszych podajemy nasze loginy i hasła do danych serwisów, a w ostatnim mamy… właściwie nic przydatnego. Tylko możliwość obejrzenia krótkiego tutoriala, pomoc, oraz możliwość udostępnienia i informacje o programie. Podajemy więc dane i…. program się zawiesza. Może to tylko przypadek, bo po drugim uruchomieniu wszystko było poprawnie. Podajemy więc programowi nasz login i hasło, a następnie czekamy na zalogowanie. Po tym klikając jeszcze raz na dany serwis możemy ustawić co ile czasu odświeżane będzie konto. Niestety – ogromną wadą jest to, że do dyspozycji mamy tylko 30 minut, jedną, dwie lub cztery godziny.

Pozostaje nam już tylko dodanie widżetu na pulpit. Ten niestety ma tylko jeden rozmiar i dla wielu może okazać się zbyt mały. Widżet informuje nas o godzinie, nieodebranych połączeniach, smsach oraz rzeczach z serwisów, do których podaliśmy hasła. Powiadomień maksymalnie może być 20. Trochę mało ale jeśli będziemy sprawdzać wszystko na bieżąco to nie będzie problemów. Po kliknięciu na dane powiadomienie zostajemy przeniesieni odpowiednio do serwisu, lub też do linka, który np. udostępnił nasz znajomy. Widzimy oczywiście jego treść, a konkretniej – tylko to co się zmieściło w 140 znakach, czyli trochę mniej niż sms.

Jeśli chodzi o wygląd aplikacji, to doskonale komponuje się on z telefonami z systemem Android 4. Jak widać – producenci starają się dogodzić raczej osobom z nowszymi systemami ale należy pamiętać, że nie ma najmniejszego problemu z działaniem aplikacji na Androidzie nawet w wersji 2.2. Niestety nie mieliśmy okazji tym razem testować widżetu na systemach starszych.

Aplikacja za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button