Pocket Academy – nowa gra od Kairosoftu

Charakterystyczne aplikacje stworzone przez studio Kairosoft cieszą się w Google Play i AppStore ogromną popularnością wśród graczy. Nic więc dziwnego, że japoński producent zaskoczył nas ostatnio swoją kolejną rynkową nowością. Pocket Academy to gra strategiczna – obsadzona, oczywiście, w pixelowym świecie – w której będziesz miał okazję stworzyć swoją szkołę marzeń. Czy jesteście zatem gotowi, by zostać dyrektorami? Tak? No to dobrze, bo w tle  słychać już dzwonek na lekcje.

Tak, jak już wspomnieliśmy we wstępie, zadaniem gracza w najnowszym tworze Kairosoftu jest zarządzanie szkołą. Nie myślcie sobie jednak, że stworzenie renomowanej palcówki edukacyjnej z dużą ilością uczniów jest czymś łatwym do zrobienia.

Na początku naszej przygody z Pocket Academy mamy do dyspozycji jedynie budynek z kilkoma salami i równie niewielką ilością uczniów. Dopiero jeśli okażemy się godnymi zaufania dyrektorami, będziemy mieli okazję dokupować do naszej szkoły nowe atrakcje, dzięki którym wzrośnie także liczba uczniów.

Oczywiście samo inwestowanie w powiększanie szkoły nie jest jedynym sposobem na poradzenie sobie z małą ilością uczniów. Możemy bowiem również wziąć się za organizowanie różnych lig przedmiotowych czy quizów międzyszkolnych, dzięki którym nasza szkoła będzie postrzegana jako elitarna placówka (i tym samym ludzie chętniej będą powierzać nam przyszłość swoich pociech).

Z racji tego, że ten wpis dotyczy produkcji Kairosoftu nikogo z Was zapewne nie zaskoczymy, jeśli napiszemy, że Pocket Academy posiada charakterystyczną, lecz naprawdę miłą dla oka, pixelową grafikę, która występuje we wszystkich mobilnych produktach japońskiego studia.

Jeśli chodzi natomiast o cenę najnowszej gry strategicznej na Androida, to w Google Play wynosi ona prawie 16 złotych, natomiast w AppStore – $3.99.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button