Avoid – Sensory Overload – statek kosmiczny w tunelu pełnym czujników

Avoid – Sensory Overload to gra studia NuOxygen, w której do wyboru mamy dwa tryby gry (kolejne dwa są zablokowane i możliwe do wykupienia). Każda z dostępnych opcji podzielona jest na kolejne dwie: levele, bądź endless. Te z kolei wymagają zatwierdzenia poziomu trudności (łatwy, średni, trudny, bardzo trudny).

Cała zabawa polega na takim prowadzeniu statku kosmicznego wewnątrz tunelu, by jak najdłużej utrzymać się na neonowym podłożu. Nie powiem, by zabawa była łatwa, ale dzięki podziało na levele i cyklicznemu przyspieszeniu, można szybko nabrać wprawy.

Należy przygotować się na dość neonową grafikę, która chwilami potrafi porządnie rozpraszać. Po wybraniu własnego statku i pokolorowaniu go odpowiednio, ruszamy na trasę. Sterowanie odbywa się z pomocą dotykania prawej, bądź lewej części wyświetlacza, w celu zmiany toru lotu.

Wśród przeszkód należy wyróżnić kwadratowe bloczki, które pojawiają się w dość znacznych ilościach, dziury w podłożu, ruchome obiekty, oraz inne. Nie może obejść się bez power-upów – te występują pod postacią tarczy ochronnej, wygładzenia powierzchni, zabezpieczenia otworów w tunelu, oraz innych.

Levele są o tyle ciekawe, że można stopniowo przyzwyczajać się do sterowania statkiem. Cyklicznie – co jakieś 7 sekund prędkość lotu zwiększa się, utrudniając nam zadanie. przy trybie endless szczególnie możemy to odczuć. Podział na poziomy daje nam okazję na poznanie wszystkich możliwości i powolne zapoznawanie się z przeszkodami i wykorzystywaniem bonusów.

Im więcej punktów uda nam się zebrać, tym lepiej. Najlepszymi naszymi przyjaciółmi są mnożniki punktów. Jest ich dużo, lecz te najbardziej pożądane (x5) pojawiają się w miejscach trudno dostępnych. Czasem nie warto się o nie bić, by nie stracić wartościowego życia.

Aplikacja jest bardzo przyjemna w odbiorze. Niestety, jest to zaczerpnięty od innych twórców pomysł – z tego typu apkami spotykaliśmy się już wielokrotnie.

Pobierz za darmo w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button