Assassin’s Creed jako strategia? Tak – i to już wkróce

Seria gier pod tytułem Assassin’s Creed kojarzy się przede wszystkim ze skakaniem po mniejszych bądź większych budynkach i zabijaniem wszystkiego, co porusza się wokół nas. Wkrótce może to się jednak zmienić, gdyż Ubisoft zapowiedział właśnie wypuszczenie na rynek gry z Altairem ibn La-Ahadem, która posiadać będzie przede wszystkich cechy produkcji strategicznej.

Assassin’s Creed Utopia, bo tak nazwany został najnowszy mobilny produkt Ubisoftu, będzie grą strategiczną, w której przyjdzie nam budować i rozwijać własną siedemnastowieczną osadę. Będzie to pierwsza tego typu produkcja, w której wystąpi członek bractwa asasynów, niejaki  Altair ibn La-Ahad. Nic więc dziwnego, że wielu fanów serii już odlicza dni do premiery gry w AppStore i Google Play.

Z racji tego, że aplikacja ma pojawić się w sieci dopiero pod koniec tego roku, na razie nie znamy wielu szczegółów na jej temat. Ludzie  z Ubisoftu zdradzili, iż akcja gry rozgrywać ma się przed wydarzeniami, o jakich mówić będzie trzecia odsłona gry Assassin’s Creed. Dodatkowo, poinformowano, że celem gracza będzie przekształcenie małej osadki w kolonię z prawdziwego zdarzenia, która będzie w stanie wzniecić rewolucję.

W sieci pojawiły się głosy, że Assassin’s Creed Utopia wyposażony zostanie w opcję  gry sieciowej. Na pewno dodałoby to grze dodatkowego smaczku, ale należy wziąć pod uwagę, iż są to jedynie nieoficjalne informacje, które nie muszą w ogóle się potwierdzić. Warto też dodać, że mówi się o tym, iż aplikacja od Ubisoftu będzie oparta na mikrotransakcjach, co z pewnością nie spodobałoby się wielu graczom.

Kiedy możemy spodziewać się premiery zapowiedzianej strategii? Prawdopodobnie w połowie października, czyli na kilkanaście dni przed premierą Assassin’s Creed III.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button