Final Fantasy Dimensions – świetny RPG-ek za nie-smartfonową cenę

Użytkownicy AppStore mają od jakiegoś czasu możliwość pobrania na swoje urządzenia Final Fantasy Dimensions – kolejną część znanej gry jRPG, którą wielu maniaków kojarzy pewnie z pierwszych konsol przenośnych. Jeżeli jednak macie ochotę pograć w tę produkcję musicie przygotować się na niemały wydatek, gdyż studio Square Enix zadbało o to, by w jego „darmowej” grze znalazło się kilka opłat.

Final Fantasy Dimensions to produkcja skierowana przede wszystkim do prawdziwych miłośników gier, wyprodukowanych w latach 90. ubiegłego wieku. Oprawa graficzna aplikacji niczym tak naprawdę nie różni się od tej zastosowanej w pierwszych częściach serii Final Fantasy. Jeżeli zatem styl retro jest czymś, co Was pociąga w grach, produkcja przez nas opisywana na pewno przypadnie Wam do gustu.

Bohaterami gry stworzonej przez Square Enix jest trójka śmiałków składająca się z osób posiadających różnego rodzaju profesje, a co za tym idzie, umiejętności. Rozgrywka w głównej mierze – jak to w RPG-ach – polega w niej na zabijaniu napotkanych potworów, a także zdobywaniu kolejnych poziomów doświadczenia oraz nowych skilli.

Przeciwnicy, z jakimi przyjdzie nam walczyć, w FF Dimensions generowani są losowo. Nigdy więc nie wiemy dokładnie, czego w danym miejscu na mapie możemy się spodziewać. Jest to świetne rozwiązanie, które sprawia, że spokojnie po jakimś czasie przerwy od RPG-ów znów możemy przysiąść do Finala i spróbować go jeszcze raz ukończyć.

Akcja w grze podzielona jest na cztery główne rozdziały oraz prologu. Ten ostatni dostępny jest w AppStore za darmo, za inne, poszczególne części gry trzeba już jednak zapłacić. I to, niestety, wcale niemało. Pakiet umożliwiający przeżycie w grze całej przygody kosztuje prawie 23€, co, szybko licząc, spokojnie daje ponad 90 polskich złotych. Jest to, według nas, zdecydowanie za dużo i pewnie z naszą opinią zgodzi się wielu z Was.

Niemniej jednak, odwiedzając AppStore, warto pobrać Final Fantasy Dimensions i zagrać w jego bezpłatną wersję. Chociażby dla poczucia specyficznego, konsolowego klimatu oraz posłuchania charakterystycznej oprawy dźwiękowej zastosowanej w grze.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button