Apple Watch – relacja z konferencji Apple!

Jeżeli podobnie jak my, uwielbiacie wszelkie nowinki technologiczne, zapewne będziecie zainteresowani konferencją Apple. Tim Cook oczywiście nie zawiódł i pojawił się na scenie, chwaląc popularność nowych sklepów Apple. Dodatkowo poinformował o bardzo dużym zainteresowaniu nowymi iPhone’ami i 99% zadowoleniem z produktów.

efq

Póki co Tim Cook informuje zgromadzonych o przydatnych aplikacjach na iPhone i ich ulepszeniach. Zarządzający firmą wspomniał o  testach zdrowotnych prowadzonych przy pomocy smartfona za pośrednictwem aplikacji ,,Zdrowie„.

Dodatkowo Apple planuje popularyzowanie badań w kierunku różnego rodzaju nowotworów. W tym celu urządzenia mobilne będą sprawdzać nasze zdrowie, lecz bez zbierania danych. Wszystko dzięki ResearchKit – platformie badań medycznych.

wfq

Nowe MacBooki ujrzały właśnie światło dzienne. Będą dostępne w trzech wersjach kolorystycznych, w tym w złocie. Laptopy będzie wyróżniać przede wszystkim delikatność obudowy, lekkość (0,9 kilograma), nowa klawiatura, 12 cali, specyficzne mechanizmy oraz wiele więcej. Cena urządzenia będzie wynosić $1299 i znajdzie się w sprzedaży 10 kwietnia.

I w końcu doczekaliśmy się Apple Watch! Wiemy już, że Apple Watch będzie zaopatrzony w tarczę, dzięki której każdy użytkownik będzie mógł indywidualnie zmieniać sobie wizualizacje. Właściciel zegarka zyska szansę na komunikowanie się przy pomocy wiadomości czy rozmów z użyciem wbudowanego mikrofonu. Ikonka wybierania numeru będzie wyglądała jak tarcza starego telefonu stacjonarnego.

eqfqqe

Co więcej – Apple Watch będzie mierzyć puls, dzięki czemu świetnie sprawdzi się jako pomocnik sportowca. Każdego tygodnia otrzymamy również raport na temat naszej aktywności. Wielką zaletą urządzenia mają być wbudowane aplikacje. Na scenie pojawiła się Christy Turlington, która z Apple Watch przebiegła półmaraton.

Oczywiście w urządzeniu nie zabraknie Siri. Nie wiemy jednak kiedy doczekamy się jej polskiej wersji… Apple Pay to opcja płacenia z zakupy przy pomocy przyłożenia terminala do zegarka.

efqf

A teraz dowiadujemy się, że Apple Watch będzie posiadał wbudowany Instagram. Fani portali społecznościowych mogą więc odetchnąć z ulgą… Nie zabraknie również Shazm – znanej, muzycznej apki, jak i nowości – PassBook – opcji dla podróżujących, która umożliwia rezerwowanie biletów, czy ,,przerabianie” zegarka w hotelową kartę.

Zdalne sterowanie domem – tego z pewnością nie możemy spodziewać się po zegarkach, które ujrzały już światło dzienne. Apple zaskakuje. Apple Watch będzie posiadać własny AppStore i wytrzyma na naładowanej baterii 18 godzin (normalnego używania)

qew

PS. Dzisiejsza konferencja Apple jest wyjątkowo… nudna. Co kilka minut nowinki na temat zegarka przeplatane są danymi i Mac’ach i iPhone’ach.

Apple Watch jest wykonane w głównej mierze ze specjalnej odmiany aluminium. W końcu pojawia się informacja o cenie. Wersja sportowa będzie dostępna w cenie $349 bądź $399, zależnie od gabarytów. Opcja collection od $549 do $1099. Cóż – tanio nie jest. W sklepach już 24 kwietnia. Przedsprzedaż od 10 kwietnia (oczywiście nie w Polsce :) ).

efe

Kiedy urządzenie pojawi się w Polsce? Tego jeszcze nie wiemy. Możemy jednak powiedzieć, że zegarek zaimponował nam wbudowanym mikrofonem, dużym skupieniem uwagi na zdrowiu i aktywności fizycznej.

Co sądzicie o nowym produkcie Apple? Skusicie się na zakup? :)

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button