Androidowe Okazje, czyli przeceny w Google Play #41

Mimo że trudno w to uwierzyć, za nami niespełna miesiąc wakacji. Mówi się, że wszystko co dobre, szybko się kończy, ale my postaramy się zrobić wszystko, abyście ostatnie chwile tegorocznego leniuchowania spędzili w doborowym towarzystwie świetnych – i co najważniejsze przecenionych – aplikacji mobilnych wielu znanych producentów. Możemy Wam obiecać, że w tym odcinku Androidowych Okazji przygotowaliśmy dla Was naprawdę wiele ciekawych tytułów. Oczywiście, jak co tydzień, liczymy na to, iż będziecie zadowoleni z naszych typów.

Neuroshima Hex

Mobilna wersja polskiej planszówki, która odniosła niesamowity sukces nie tylko w naszym kraju, lecz również za granicą. Akcja produkcji rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez wszelkiej maści maszyny bojowe oraz mutanty powstałe w wyniku eksperymentów i detonacji broni jądrowych.

Gracz staje do po wybranej przez siebie stronie konfliktu, a jego zadaniem jest zniszczenie wszystkich oddziałów należących do przeciwnika. W przeciwieństwie do tradycyjnej wersji Neuroshima Hex, mobilna edycja pozwala nam (co oczywiste!) nie tylko na grę z prawdziwą osobą, lecz również komputerem, który został wyposażony w umiejętności o różnym stopniu zaawansowania.

Największym minusem opisywanej produkcji jest bez dwóch zdań brak trybu wieloosobowego online. Prawdopodobnie jednak nie będzie to przeszkadzało żadnemu z fanów wspomnianej planszówki. Szczególnie, że już sam fakt posiadania jej w smartfonie jest naprawdę czymś godnym uwagi.

Wizualnie androidowa wersja Neuroshimy Hex prezentuje się bardzo dobrze, tak więc na pewno w jej przypadku nie będą mieć powodów do narzekań nawet i najbardziej wymagający gracze.

Na co dzień apka studia Big Daddys Creations wyceniona jest na $2,99. Obecnie pobrać ją można za kwotę o prawie 70 procent mniejszą! Pobierz Neuroshima Hex za $0,97 w Google Play.

Broken Sword 5: Episode 1

Klasyczna przygodówka osadzona we współczesnym Paryżu. Wcielamy się w niej w postać George’a Stobbarta i jego znajomej reporterki Nico Collard, a naszym  zadaniem jest rozwikłać zagadkę tajemniczego zaginięcia obrazu oraz śmierci bardzo znanego właściciela francuskiej galerii sztuki.

Jeżeli mieliście już kiedykolwiek do czynienia z grami podobnymi do Broken Sword, doskonale będziecie wiedzieć, co robić. Zabawa polega na chodzeniu po różnych wirtualnych miejscach, zbieraniu napotkanych przedmiotów i wykonywaniu mniej lub bardziej skomplikowanych zadań przybliżających nas do ostatecznego sukcesu.

Cena produkcji do najniższych nie należy, jednak warto zwrócić uwagę na fakt, iż zapewnia nam ona kilka godzin rozrywki, co jest doskonałym wynikiem, biorąc pod uwagę dzisiejsze realia. Pisząc o piątej odsłonie Broken Sword nie można zapominać też o bardzo dobre wyglądającej grafice oraz intrygującej historii, która jest znakomitym dodatkiem, dzięki któremu wyłączenie gry z nudy jest prawie niemożliwe.

Tak jak wspomniałem, Broken Sword 5: Episode 1 nie jest tanią produkcją. Obecnie jej cena wynosi $4,99, a jeszcze niedawno oscylowała w granicach 7 dolarów. Warto poważnie zastanowić się nad skorzystaniem z tej oferty specjalnej. Pobierz Broken Sword 5: Episode 1 za $4,99 w Google Play.

Sprinkle Islands

Kojarzycie niezwykle barwną łamigłówkę, w której staramy się pomóc sympatycznemu ludzikowi ugasić mniej lub bardziej niebezpieczne pożary? Sprinkle Islands to kontynuacja tejże popularnej niegdyś serii, która na pierwszy rzut oka wydaje się dziecinna łatwa, jednak ostatecznie potrafi dać w kość nawet największym „mózgowcom”.

Sequel strażniczej łamigłówki oferuje nam niecałe 50 leveli, w których przychodzi nam wykorzystywać widzę na temat fizyki wody, tak aby ugasić rozprzestrzeniający się po wirtualnym świecie ogień. Nie każda plansza to jednak tylko i wyłącznie pożar. Czasem musimy liczyć się też z walkami przeciwko bossom oraz trudnościami związanymi z najróżniejszymi przeszkodami.

Wygląd Sprinkle Islands nie pozostawia wiele do życzenia. Bez wątpienia spodoba się każdemu graczowi, a nie jedynie tym, którzy mieli okazję pomóc specyficznemu strażakowi w pierwszej odsłonie gry.

Apka stworzona przez studio Medicore została przeceniona z $1,99 na $0,99. Nic tylko korzystać, póki jest jeszcze okazja! Pobierz Sprinkle Islands za $0,99 w Google Play

Nightmares from the Deep

Polska przygodówka, w której mamy okazję kierować poczynaniami właścicielki pewnego muzeum. Celem numer jeden w opisywanej produkcji jest znalezienie córki głównej bohaterki i wyrwanie jej z rąk pewnego niebezpiecznego pirata starającego się wskrzesić swoją ukochaną.

Zrealizowanie powierzonego nam zadania możliwe jest tylko i wyłącznie dzięki spostrzegawczości i sprytowi. Przede wszystkim dlatego, że na większości plansz staramy się znaleźć poukrywane przedmioty, a niekiedy przychodzi nam ukończyć wyzwanie w mini-grach, wśród których spotkać można, między innymi, popularnego Mahjonga.

Wirtualna przygoda osadzona w mrocznej scenerii pełnej trupich czaszek zapewnia wielogodzinną rozgrywkę. Szczególnie jeśli nie należymy do wielbicieli korzystania z systemu podpowiedzi, który – nie ma co ukrywać – w wielu trudnych momentach kusi nas swoimi możliwościami.

Od strony wizualnej Nightmares from the Deep prezentuje się nienagannie. Wystarczy spojrzeć na zamieszczony w tym wpisie screenshot, aby przekonać się o tym, że opisywana gra został stworzona przez naprawdę zdolnych grafików dbających o każdy detal.

Nightmares from the Deep kosztuje w Google Play $2,99. To o blisko połowę mniej, niż na co dzień. Pobierz Nightmares from the Deep za $2,99 w Google Play.

Dead Space 

Trójwymiarowy, znany przede wszystkim z PC-ów, survival horror, gdzie przychodzi nam ratować wirtualną postać znajdującą się na stacji kosmicznej opanowanej przez nieprzyjacielskie stwory zamieszkujące odległe miejsca w naszym Wszechświecie.

W przeciwieństwie do podobnych tytułów, w mobilnym Dead Space nie chodzi w głównej mierze tylko i wyłącznie o bezmyślne zabijanie wszystkiego, co rusza się wokół nas. Przychodzi nam tu także odkrywać dodatkowe lokalizacje, rozwiązywać mniej lub bardziej skomplikowane łamigłówki, a do tego… bać się jak na starym, dobrym filmie grozy.

Autorzy opisywanej apki zachęcają do tego, aby odkrywać uroki stworzonego przez nich świata ze słuchawkami na uszach. Można nie lubić korzystać z dodatkowego nagłośnienia, ale w tym akurat przypadku trudno się nie zgodzić z tym, że tylko i wyłącznie słuchawki są w stanie zapewnić optymalne wrażenia, a niekiedy stan przedzawałowy.

Grafika w Dead Space – co raczej dla nikogo z Was nie powinno być jakimkolwiek zdziwieniem – prezentuje się bardzo dobrze. Każdy element wirtualnego statku wygląda tak, jak powinien, a stwory atakującego głównego bohatera… cóż, nie ma co pisać, na screenie widać to najlepiej.

Ile trzeba zapłacić za Dead Space poza promocją? Całkiem sporo, bo aż $6,99Na szczęście, obecnie cena apki wynosi tylko $1,99. Pobierz Dead Space za $1,99 w Google Play.

Na dzisiaj to już wszystko. Naszym zadaniem zaproponowane przez nas przecenione produkcje są zdecydowanie godne uwagi. Mamy nadzieję, że podzielacie naszą opinię i wydacie dzisiaj w Google Play sporo pieniędzy! :)

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button