Androidowe Okazje, czyli przeceny w Google Play #93

W telewizji i radiu od kilku dni straszą nieziemskimi upałami. Patrząc za okno, odnosimy wrażenie, że – o dziwo – najnowsze prognozy panom i paniom meteorologom wyjątkowo się sprawdzą, a nas czeka równie niespotykane ciepło. Jeżeli nie lubicie gorących dni, zamknijcie w mieszkaniu okna, włączcie wiatrak (albo klimatyzację) i oddajcie się mobilnej rozrywce. Dzięki przecenionym gierkom (i programom) na pewno będziecie mieli jej wystarczająco wiele. Już twórcy Androidowych Okazji się o to postarali!

Grim Legends

Zaczniemy ten odcinek od polskiej przygodówki autorstwa zabrzańskiego studia Artifex Mundi. Grim Legends, co tłumaczy się jako Mroczne Legendy, opowiada nam historię dwóch sióstr bliźniaczek, z których jedna zostaje porwana przez cieszącego się złą sławą niedźwiedzia. Oczywiście, jak nietrudno się domyślić, druga z bohaterek od razu rusza na pomoc swojej najbliższej osobie i robi wszystko, by wyjaśnić zagadkę przyczyny tego niecodziennego wydarzenia.

Grim Legends łączy ze sobą cechy przygodówki typu hidden object i łamigłówki z wieloma różnorakimi wyzwaniami. Zarówno mini-gierek, jak i plansz, w których musimy odszukiwać konkretne przedmioty, jest na tyle dużo, że spokojnie wystarcza to na minimum kilka godzin. Warto przy tym wspomnieć o interesującym wątku fabularnym, jakiego nie powstydziłby się nawet najbardziej znany autor scenariuszy.

W Google Play można pobrać też drugą odsłonę opisywanej gierki. Zanim to jednak zrobicie, zabierzcie się za „jedynkę”. W chwili obecnej jest ona przeceniona o ponad 50 procent. Pobierz Grim Legends za 3,49 PLN w Google Play.

FOTONICA

Abstrakcyjny runner, w którym mamy okazję podziwiać rozgrywkę z perspektywy pierwszej osoby. Na co dzień FOTONICA kosztuje w Google Play ponad 10 złotych, tak więc warto skusić się na dzisiejszą promocję i pobrać ją znacznie taniej.

Twórcy gry przygotowali kilka poziomów, w których naszym zadaniem jest dotarcie do mety oraz parę, gdzie liczy się osiągnięcie jak najwyższego dorobku punktowego. Pełna wersja FOTONICA nie męczy nas reklamami, a także wszelkiego rodzaju mikropłatnościami, co – wbrew pozorom – nie jest w dzisiejszych czasach oczywiste.

foto

Sterowanie, z jakim przychodzi nam się obchodzić w FOTONICA, opiera się na prostych zasadach. Kiedy chcemy, by bohater biegł, trzymamy palec na ekranie, a gdy do przetrwania niezbędny jest skok – puszczamy. Nic więcej robić tutaj nie trzeba, jednak nie oznacza to, że opisywana produkcja jest jakaś wyjątkowo prosta.

O gustach się nie powinno dyskutować, ale wydaje nam się, że FOTONICA pod tym względem większości z Was się spodoba. Jeżeli spojrzycie na screen, dowiecie się, skąd to nasze przekonanie.

Pobierz FOTONICA za 3,80 PLN w Google Play.

Neuroshima Hex

Polska planszówka o nazwie Neuroshima Hex prawdopodobnie nie jest dla Was żadną nowością. Mimo to, warto podkreślić, że w Google Play właśnie została przeceniona jej mobilna wersja, dzięki czemu można ją mieć na swoim smartfonie już za niecałe 3 złote.

Neuroshima Hex opowiada nam o postapokaliptycznych, pełnych niebezpieczeństw czasach, w których ludzie nie mogą być niczego pewni. Gracze kierują tutaj swoją jednostką nowoczesnych żołnierzy, a zwycięzcą zostaje ten, kto zada swojemu oponentowi więcej ciosów, bądź inaczej mówiąc – przyczyni się do większych strat.

Gierka oferuje nam zabawę dla jednego gracza oraz Multiplayer. Niestety, twórcy Neuroshima Hex cały czas nie znaleźli czasu na to, by przygotować polską wersję językową. Po ostatniej dużej aktualizacji pojawiła się za to zupełnie nowa szata graficzna, która zdecydowanie prezentuje się lepiej od swojej poprzedniczki.

Jeżeli „podstawka” Neuroshima Hex okaże się dla Was niewystarczająca, będziecie mogli zakupić jeden z kilku dodatków. Gwarantuje to kolejne godziny naprawdę dobrej zabawy, która tylko pozornie wydaje się łatwa.

Pobierz Neuroshima Hex za 2,99 PLN w Google Play.

Moon+ Reader Pro

Często czytacie książki lub czasopisma, używając do tego smartfona? To świetnie się składa, bo właśnie przeceniony został świetny program o nazwie Moon+ Reader Pro. Można go obecnie mieć już za połowę ceny, czyli za około 11 złotych!

Co takiego oferuje nam Moon+ Reader Pro? Odkrycie wszystkich funkcji zajmuje długie godziny, ale już po kilku minutach korzystania z apki można dojść do wniosku, że jest ona niezastąpiona. Wystarczy chociażby zobaczyć poniższe zdjęcie, na którym widać przejrzysty i wyjątkowo czytelny interfejs, w którym połapałoby się nawet małe dziecko.

Moon+ Reader Pro radzi sobie ze wszystkimi najpopularniejszymi (i nie tylko) formatami. Bardzo dobrze działa w nim również synchronizacja między urządzeniami, dzięki czemu możemy w wygodny sposób czytać na smartfonie, a później dokończyć od tego samego miejsca na tablecie. A co z oczami? O to możecie być spokojni, wystarczy uruchomienie odpowiedniej funkcji, a nawet osoby z wadami wzorku będą mogły sobie pozwolić na godziny z elektroniczną książką.

Ogromną zaletą Moon+ Reader Pro jest to, że doskonale dostosowuje się do potrzeb użytkownika. Możemy w nim zmieniać akcje przypisane do konkretnych przycisków, a także uruchomić automatyczne przewijanie stron. A wszystko to, rzecz jasna, bez jakichkolwiek reklam czy innych tego typu utrudnień, których nie lubi żaden szanujący się użytkownik urządzeń mobilnych.

Pobierz Moon+ Reader Pro za 11,54 PLN w Google Play.

Drodzy Czytelnicy, to już koniec tego odcinka Androidowych Okazji. W razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości i tym podobnych – piszcie w komentarzach lub na naszego redakcyjnego e-maila. Do następnego tygodnia, cześć! :)

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button