Androidowe Okazje, czyli przeceny w Google Play #87

W wakacje większość z nas ma dylemat czy wybrać się w góry, czy nad morze. Jeżeli chodzi o graczy, mają oni podobny problem, jednak nie mogą się zdecydować czy lepszą opcją są dla nich zręcznościówki, czy produkcje logiczne. Nie wiemy, przy czym najbardziej lubicie spędzać czas. Możemy jednak obiecać, że dzisiejszy odcinek Anroidowych Okazji bogaty będzie w aplikacje różnego gatunku, tak aby nikt nie odszedł z pustymi rękoma. Jeżeli jesteście gotowi, możemy zaczynać!

Surgeon Simulator

Gra Surgeon Simulator to, mówiąc wprost, symulator chirurga. Osoby zafascynowane medycyną powinny sobie – mimo wszystko – odpuścić ten tytuł. Powód jest prosty – opisywana produkcja stworzona została przede wszystkim po to, by rozbawiać do łez, a nie uczyć nas, czym jest skalpel i do czego konkretnie służy lekarzowi.

Surgeon Simulator oferuje kilka trybów rozgrywki. W każdym z nich musimy wykonać zadanie na czas. Czasem jest to transplantacja mózgu, czasem serca, a niekiedy nerek, ale to nie ma tutaj najmniejszego znaczenia, bowiem pacjent nigdy nie wychodzi cało z operacji. Ba, można powiedzieć więcej – zawsze jest zmasakrowany do potęgi. A wszystko to tylko i wyłącznie nasza zasługa.

Najbardziej oryginalnym elementem Surgeon Simulator jest system sterowania. Został on stworzony w taki sposób, aby do jego opanowania potrzebna była chirurgiczna precyzja. Możecie nie mieć problemów z posługiwaniem się igłą albo innymi tego typu zadaniami, ale bez wątpienia w tej grze i tak nie będzie Wam łatwo.

Grafika zastosowana w Surgeon Simulator nie jest porywająco ładna, ale spokojnie można nazwać ją wystarczającą. A co z dźwiękami? Realizmu zbyt wiele w nich nie ma, ale i tak świetnie spełniają swoją rolę!

Najbardziej oryginalna gierka „medyczna” została przeceniona o 60 procent. Pobierz Surgeon Simulator za 11,45 PLN w Google Play.

Colin McRae Rally

Klasyczna gra rajdowa, której z pewnością nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi tego typu produkcji. W Colin McRae Rally można wcielić się w postać kierowcy Subaru Imprezy, Mitsubishi Lancera czy Forda Focusa, tak więc jeżeli czujecie potrzebę małego szaleństwa na drodze, jest to dla Was wyjątkowo dobra propozycja!

Gra daje nam przede wszystkim okazję do tego, by wziąć udział w mistrzostwach rajdowych, ale jeżeli nie mamy czasu na tak długie rozgrywki, możemy również zdecydować się na szybki wyścig. W Colin McRae Rally nie ma miejsca na mikropłatności, tak więc wszystko mamy dostępne od samego początku i nie musimy na to pracować.

Jeżeli wychowywaliście na pierwszych grach video, oprawa audiowizualna w opisywanym tytule nie będzie dla Was stanowiła jakiegokolwiek problemu. Gorzej mogą mieć nieco młodsi fani mobilnej zabawy. Dla nich Colin McRae Rally będzie po prostu wyjątkowo przestarzałym tworem, na który nie warto zwracać uwagi.

Ścigałka przeceniona została o połowę swojej codziennej wartości. Obecnie można ją mieć już za niecałe 5 złotych. Suma niewielka, a zabawy naprawdę sporo! Pobierz Colin McRae Rally za 4,92 PLN w Google Play.

Baldur’s Gate Enhanced Edition

Dość stara, ale bez wątpienia cały czas aktualna, gra RPG, którą pokochali gracze na całym świecie. Głównym bohaterem Baldur’s Gate Enhanced Edition jest pewien młody chłopak, którego opiekun zginął w walce z tajemniczym wojownikiem. Jako gracze, sterujemy wspomnianym sierotą i staramy się znaleźć winowajców śmierci wychowującego nas mężczyzny.

Rozgrywka w Baldur’s Gate Enhanced Edition opiera się na klasycznym schemacie, gdzie odwiedzamy coraz to nowsze lokalizacje, zabijamy napotkanych przeciwników, a także zbieramy punkty doświadczenia. Ekipa kierowanych przez nas postaci może liczyć nawet sześciu osobników,tak więc nie skupiamy się tutaj tylko i wyłącznie na rozwoju jednego z nich.

Ogromną zaletą gry jest fakt, iż jest ona dostępna w polskiej wersji językowej. Co to dla nas oznacza? Przede wszystkim to, że nie musimy się martwić o niezrozumienie danego questa albo jakiegoś ważnego wątku fabularnego.

Mobilna wersja Baldur’s Gate Enhanced Edition jest niczym innym, jak odświeżoną edycją hitu znanego z PC-ów. Jesteśmy przekonani, że graficznie nie wszystkim się spodoba, ale jeżeli już zdecydujecie się na instalację, powinniście się zakochać!

Obecna cena gry pozwala nam zaoszczędzić prawie 60 procent. Pobierz Baldur’s Gate Enhanced Edition za 18,35 PLN w Google Play.

Carcassonne

Ciekawa planszówka, która powinna Wam pomóc w zabiciu nudy przez bardzo długi czas. Do dzisiaj na całym świecie organizowane są zawody w Carcassonne, tak więc możecie być pewni, że samo opanowanie podstaw to tutaj zbyt mało, by nazywać się mistrzem nad mistrzami.

Rozgrywka dostępna jest w opisywanej apce w kilku wariantach, ale na dobry początek radzimy sobie nie zawracać nimi głowy. Jeżeli chodzi o zasady, są one dość zagmatwane. Najprościej można wyjaśnić, że w Carcassonne razem z przeciwnikami tworzymy specjalne mapy i zbieramy punkty za przejęte, w pełni zabudowane osady.

Mobilne Carcassonne zostało stworzone w taki sposób, by można było wykorzystać je jak alternatywę dla tradycyjnej gry. Możemy rywalizować tu ze znajomymi na jednym urządzeniu albo też próbować sił samemu w pojedynkach z jednym albo nawet pięcioma botami.

Jeżeli pójdziecie do sklepu z planszówkami, tylko za podstawową wersję Carcassonne zapłacicie około 100 złotych. W Google Play natomiast możecie dorwać tę apkę już za niecałe 5 złotych. I to ze wszystkimi możliwymi rozszerzeniami! Pobierz Carcassonne za 4,99 PLN w Google Play.

Kochani, to już  koniec tego odcinka Androidowych Okazji. Kolejny za tydzień. Pewnie wszyscy będziemy wtedy w wyśmienitych nastrojach. W końcu w weekend zaczynają się wakacje!

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button