Pyramid Solitaire Saga – karcianka od King’a

Pyramid Solitaire Saga to dzieło studia King – twórcy takich gier jak Candy Crush Saga, czy Farm Heroes Saga. Karcianka, która gości w tym wpisie, przysporzyła mi wiele zagwostek. Z jednej bowiem strony wielbię studio King i jestem uzależniona od ich aplikacji, z drugiej natomiast nigdy nie spotkałam się z karcianką, która w jakikolwiek sposób mnie wciągnęła i zachwyciła.

Postaram się podejść do recenzji bardzo obiektywnie ze względu na swoje uprzedzenia do tej kategorii gier. Produkcja wzbudza kontrowersje ze względu na swoje podobieństwo do innych stworzonych już gier. Nie wydaje mi się, by akurat King pokusił się o perfidną kopię, ale pozostawię to do Waszego rozpoznania.

Akcja produkcji toczy się w Egipcie, czego dowodem są piramidy i inne obiekty związane z krajem faraonów. Zasady gry są z jednej strony proste, a z drugiej skomplikowane. Na początku otrzymujemy informacje o kolejności układania kart. Warunek jest jeden – kartoniki zbierane z planszy muszą być o jedną wartość większe, bądź mniejsze od tych, które posiadamy odkryte na swoim koncie.

Zawsze przy kupce z odkrytymi kartami, widnieje druga, zakryta talia. Jeżeli nie mamy ruchu, możemy z niej skorzystać, by w końcu znaleźć interesujący nas symbol. W trakcie zabawy na ekranie pojawiają się skarabeusze, które po szybkim pacnięciu przemieniają się w 250 dodatkowych punktów.

W każdym z poziomów mamy do wykonania pewną misję. Czasem jest to odkrycie wszystkich złotych kart, a czasem uzyskanie wyznaczonego pułapu punktowego. Na szczęście (głównie dla mnie), nie trzeba martwić się o czas – żaden z leveli nie jest ograniczony upływającymi sekundami. Do wykorzystania mamy 5 żyć. Póki nie przegramy, cały komplet zachowujemy. Jeżeli utracimy jedno serduszko, musimy poczekać kilka minut, aż kolejne zdąży się załadować, tworząc full pakiet.

Oprawa audiowizualna jest na poziomie King’a – bardzo dobra. Dźwięki, które doskonale znam z Candy Crush Sagi powtarzają się czasem również w Pyramid Solitaire Saga, co jest dość specyficzne u tego właśnie twórcy. Wiele power-upów i ułatwień sprawia, że gra z pewnością znajdzie swoich wiernych fanów ;)

Pobierz za darmo w AppStore (banner poniżej), bądź w Google Play.

icon
Pyramid Solitaire SagaKing.com LimitedGamesBezpłatneDownload

5 / 5. Ocen: 1

Zakłady bukmacherskie

Back to top button